Rodzinne wakacje w polskich górach to doskonały pomysł, do którego nie trzeba nikogo szczególnie przekonywać. Wakacje to nie tylko czas na odpoczynek, ale także okazja do spędzenia czasu ze swoja rodziną razem z bliskimi. W ciągu roku jesteśmy bowiem zestresowani i zajęci pracą, dlatego nierzadko zbyt mało uwagi poświęcamy temu, co najważniejsze. Rodzinne wakacje to idealny czas, by zacieśnić więzi.

Tatry, góry

Autor: Mariusz Chilmon
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim jednak zdecydujemy się dokąd chcielibyśmy wyjechać, trzeba wziąć pod uwagę kilka alternatyw. Wypad w góry to idealna propozycja dla osób, które lubią dużo zwiedzać i czynnie spędzać czas na na łonie natury. Z pewnością małżeństwa z małymi dziećmi bardziej cenią sobie wakacje na morzem. Przede wszystkim dlatego, że małe dzieci doskonale czują się na plaży, gdzie mogą bezpiecznie spędzać czas. Są jednak i rodzice – podróżnicy, których ważniejszą sprawą niż wygoda jest wakacyjna przygoda. Miłośnicy górskich wspinaczek chętnie kupują specjalne nosidełka, dzięki którym mogą bezpiecznie podróżować z maluchem na plecach.

Od wielu lat najczęstszym celem rodzinnych wycieczek w góry jest Zakopane. Stolica polskich Tatr co roku bije rekordy frekwencji. Mimo tego, że na Krupówkach jest zawsze ciasno i hałaśliwie, noclegi w Zakopanem nie należą do najtańszych, a na Morskie Oko idzie się czasami jak na pielgrzymce do Częstochowy, to sąturyści, którzy co roku wracają do Zakopca. Warto o mieć to na uwadze, planując wakacje. Jeśli jesteśmy zwolennikami rzadko uczęszczanych miejsc z pewnością powinniśmy, w środku wakacyjnego sezonu, omijać Zakopane szerokim łukiem.

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem, gdy większość z nas ucieka w czasie urlopowym z miast, do popularnych metropolii chętnie przyjeżdżają zagraniczni goście.http://www.kormoran-rowy.pl/ – polecane nad Bałtykiem kormoran-rowy.pl/)Z tego powodu zacierają z ręce z radości restauratorzy i hotelarze, którzy co roku w sezonie letnim zwiększają swoje zyski.

Zwiedzających do większych miast przyciągają też letnie imprezy filmowe i koncerty muzyczne. Przykładowo dużo atrakcyjnych letnich propozycji imprez, ma również w swojej ofercie Wrocław. Na przykład doceniony również w poza w międzynarodowym środowisku filmowym Festiwal Nowe Horyzonty sprawia, że na dziesięć dni Wrocław to prawdziwa mekka kinomanów. W tym trakcie festiwalu tanie noclegi we Wrocławiu są pilnie poszukiwane, bo młodzi fani kina, to głównie studenci, których nie stać na drogie hotele.