Kraków uchodzi za najbardziej atrakcyjne z miast w kraju. Jego rozliczne zabytki i niepowtarzalna historia powodują, że miasto jest wielce atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej odwiedzanym polskim miastem, co roku przyjeżdża spędzić tu urlop 7 do 8 mln turystów. Suma jest ogromna, a miliony turystów nie powinna być w błędzie. W takim razie co powinniśmy zobaczyć?

prorent

Zacznijmy może od tego, w jaki sposób się do Krakowa można dostać? Mianowicie, możemy przyjechać samochodem- Kraków jest bardzo dobrze połączony z większością południowych województw autostradą A4. Ma również liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe.

Jeżeli zaabsorbował Cię prezentowany w tym miejscu artykuł, bez wahania sprawdź ponadto towarzyszące informacje (https://www.zaciskihamulcowe.pl/aktualnosci/) – one też są warte uwagi.

Ma również lotnisko, w tej chwili rozbudowywane, dzięki któremu jest bezpośrednio połączony z 40 lotniskami. Warto, po przybyciu do Krakowa wybrać interesujący nas środek transportu. Na pewno najmniej kosztowną opcją poruszania się po mieście jest komunikacja miejska i podmiejska.

Nie zastanawiaj się- przejdź do serwisu dętki do motocykla, by otrzymać uzupełniające informacje na opisywany w wpisie temat. Czekamy z niecierpliwością na twoją opinię!

Jednak jest ciekawsza i bardziej uniwersalna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (kraków wypożyczalnia samochodów). Da nam dużą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli dodatkowo zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.

A jest co zobaczyć- najważniejszy punkt każdego programu zwiedzania miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów naszego kraju, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Legendy mówią, że nawet żył tam kiedyś smok.

W równym stopniu ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy kościół Krakowa, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej znanym kościołem w kraju jest niewątpliwie kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego szczególna zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| znajdziemy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat.

Jeśli jesteśmy zainteresowani dalszym zwiedzaniem centralnego placu, przy którym stoi wspaniały kościół Mariacki, możemy zajść do krakowskich sukiennic, tradycyjnie i dziś pełniące funkcję handlową- możemy znaleźć tu pamiątki, najróżniejsze przedmioty rękodzielnicze, czy biżuterię. Dodatkowo, na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

Warto zajrzeć, przynajmniej na weekend, do dawnej stolicy Rzeczpospolitej, zwiedzić przynajmniej te najważniejsze obiekty, będąc jednocześnie świadomym, że to jedynie wstęp, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich. Miłego zwiedzania.