Wszelki podatnik powinien wiedzieć, iż do kwietnia każdego roku ma czas, by dostarczyć roczne rozliczenie podatku dochodowego , a więc rozliczenie PIT.

płacenie podatków

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele ludzi zwleka z przygotowaniem deklaracji o wielkości przychodów do ostatniego momentu. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż zachodzi ryzyko, iż nie zdążymy rozliczyć się na czas. Do tego im wcześniej oddamy stosowne formularze do urzędu skarbowego, tym prędzej będzie naliczony zwrot podatku. W razie gdy nie korzystamy z usług biura księgowego, natomiast boimy się popełnienia błędów w wypełnianych blankietach, trzeba pomyśleć o skorzystaniu z oprogramowania komputerowego do rozliczania podatków – artykuł.

Mylić się jest materią człowieczą, lecz popełnianie błędów w oświadczeniach podatkowych może mieć dla nas niekorzystne konsekwencje. Urzędowe blankiety niezwykle często obejmują mnóstwo rubryk, jakie nie są wystarczająco opisane, ażeby je wypełnić bez większych kłopotów.

obliczanie podatku

Źródło: pixabay.com

Naturalnie można korzystać ze wzorów. Jednak zdecydowanie łatwiej będzie wykonać rozrachunek PIT 37 z pomocą oprogramowania komputerowego lub specjalnej platformy internetowej.

Za pomocą programu powstanie elektroniczny blankiet – niczego nie będziemy musieli wypełniać ręcznie. Do tego gotowy plik możesz od razu przekazać drogą elektroniczną do urzędu skarbowego – deklaracji nie musimy odnosić osobiście do urzędu, dzięki temu nie będziemy stać w kolejce a także denerwować się, że tracimy cały dzień na oddanie urzędnikowi jednego zaświadczenia. Miej na uwadze, iż bez względu na to, w jaki sposób wypełniasz deklarację roczną, posiadasz możliwość oddania jeden procent na OPP – dalej.