Ogonki w urzędach skarbowych oraz pocztowych pod koniec kwietnia mogą straszyć. Jest sposób, ażeby jej uniknąć.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Swe zeznanie podatkowe zdołamy złożyć online. Podpowiadamy, jak to zrobić. Ministerstwo Finansów oficjalnie zachęca do rozliczania się on-line. Polacy entuzjastycznie korzystają z owej możliwości.

By rozliczyć się on-line w programie – zobacz – lub na stronie rządowej trzeba i odszukać na pasku u góry strony www zakładkę „PIT”. Jeżeli w nią wejdziemy, po lewej stronie wybieramy alternatywę „e-Deklaracje”. W owym dziale klikamy natomiast w „Do pobrania”.

Tutaj wyświetli się indeks wszelkich oprogramowań, które trzeba zainstalować na pececie, by rozliczyć się online. Osobom fizycznym najwygodniej korzystać ze znajdującego się tam oprogramowania „e-Deklaracje Desktop”, bo PIT-y, jakie wyślemy za jego pomocą do urzędu, nie będą wymagać podpisu elektronicznego.

Masz ochotę zgłębić większą ilość interesujących informacji na omawiany wątek? To pokaż szczegóły, które właśnie takie informacje mają.

By program działał prawidłowo, musimy ściągnąć program Adobe Reader 9.0.0 względnie nowsze.

podatki

Źródło: pixabay.com

On-line zdołamy złożyć formularze: PiT-28, PiT 36, PiT-37, PiT-38, PiT-16a. W programie „e-Deklaracje Desktop” powinno się więc wyselekcjonować należyty druczek oraz dokładnie go wypełnić. Jeżeli będziemy już gotowi do posłania deklaracji do urzędu, należy je podpisać. Ażeby tego dokonać, trzeba napisać sumę przychodu wykazanego w PIT-cie za miniony rok – tutaj.

Celowe będą również, rzecz jasna, imię a także nazwisko, data urodzenia i tak zwany identyfikator podatkowy, jakim jest nasz PESEL, ale wyłącznie w wypadku osób fizycznych, które nie prowadzą firmy.

Jeśli absorbują Cię opisywane w tym artykule kwestie i masz chęć przeczytać większą ilość wiadomości na tego typu temat – kliknij tu (www.pillowplate.pl/)!

Po wysłaniu e-PIT-a konieczne jest zachowanie UPO czyli Urzędowego Poświadczenia Odbioru. Ono potwierdza, iż złożyliśmy e-PIT-a w terminie.