Od niedawna wśród podróżujących rosnącym zainteresowaniem zaczęła się cieszyć idea wspólnego umawiania się na przejazd paru osób w jednym aucie, czyli carpooling. Zjawisko to jest coraz częściej spotykane wśród mobilnych, młodszych osobom które w sumie będą łączyć w takich podróżach dwie sprawy. Pierwszą z nich będzie znaczna obniżka kosztów.

Dla właściciela auta, który daną trasę i tak jakimś sposobem będzie musiał przebyć, parę osób zrzucających się na paliwo oznacza, że trasę przebędzie za niedużą część tego, co musiałby wydać przy samotnej podróży. Z kolei osoby korzystające z oferty takich przejazdów z reguły zapłacą mniej niż przy typowych sposobach podróżowania, a oprócz tego przeważnie będzie się wygodniej i sprawnie na miejscu. Nie można zapominać o czynnikach towarzyskich, wspólne przejazdy są świetnym sposobem na nawiązanie nowych przyjaźni i poznanie interesujących ludzi. Wiele osób od czasu do czasu podróżuje takim sposobem i bardzo ceni sobie tę formę przejazdów.
Busem przez świat

Autor: BusemPrzezSwiat.pl
Źródło: BusemPrzezSwiat.pl

Decydując się na podróżowanie z kimś nieznajomym kilkaset kilometrów należy pomyśleć o odrobinie bezpieczeństwa. Duża część takich podróży jest ustawiana za pomocą internetu, w sieci funkcjonuje przynajmniej parę stron które oferują takie usługi (polecam ten sposób). Tak więc jeżeli ktoś będzie miał wolne miejsce w samochodzie to może zapisać się na takiej stronie, wprowadzić datę i cel wyjazdu i czekać na chętnych. Lecz internet poza swoimi wielkimi możliwościami jest także bardzo anonimowy, po samej korespondencji ciężko się zorientować, czy naprawdę ma się do czynienia z osobą, za którą ktoś będzie się podawał.
Z tego też powodu powszechne we wspólnych wyjazdach jest weryfikowanie pozostałych towarzyszy. Można spisać informacje z dowodów osobistych albo im zrobić zdjęcie, jeśli ktoś nie będzie miał żadnych tajemnic, to nie będzie robił żadnych problemów z takimi czynnościami. Ogromna większość poszukujących wspólnych przejazdów ma dobre chęci, warto jednak zagwarantować sobie przed podróżą choć minimum pewności. Pozwoli to na bezpieczne, wygodne i co najważniejsze tanie dotarcie do celu.