Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszakże nie wszystkie państwa mają dojście do wspomnianych wcześniej miejsc. Naturalnie, można pokusić się o wyjazd zagraniczny, lecz mimo to, cytując powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – skłaniamy do wypoczynku w kraju. Sposobność ku temu zapewnia nam z każdą chwilą poprawiający się stan polskich dróg. W obecnej chwili, drogi szybkiego ruchu i autostrady doprowadzą nas do większości miejsc w kraju. Bez przerwy powstające nowe odcinki dają nam możliwość komfortowych podróży. Do odwiedzenia polskich terenów zachęcić nas też mogą niezbyt wysokie ceny. Polska mimo wszystko cały czas wypada interesująco pod tym względem na tle Europy Zachodniej.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

A może czas coś zmienić w naszym życiu, zapomnieć o przyzwyczajeniach, tłumach na plaży i wyjechać w polskie góry? Beskidy, Karkonosze czy Sudety – wszystkie góry są piękne, lecz jednak tylko w Tatrach poczujemy się bliżej nieba.Nadzwyczajne widoki, jakie gwarantują nam szlaki górskie, służący większości osób klimat, jak także niezwykła atmosfera, którą dostarczają prawdziwi górale, to sposób na niezapomniany urlop. Wielkie wrażenie sprawia na nas obraz pokrytego śniegiem szczytu Kasprowego wierchu latem, gdy w dolinie jest gorąco i świeci słońce.

Zaintrygowały Cię zawarte tu treści? Jeżeli potwierdzasz, to dowiedz się tu dużo informacji na ten temat. Kierunek pokaże Ci poniższy link.

Wartkie potoki nakłaniają do kąpieli, a zielona trawa by na niej odpocząć. Tak, (wczasy z dietą ewy dąbrowskiej) w górach to w głównej mierze kontakt z naturą.

Zwiedzając wszelakie zakątki kraju przeważnie próbujemy tamtejszych przysmaków, a domowe obiadki zastępujemy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach. Proponujemy więc by już w najbliższych dniach zainicjować poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy lepiej poczujemy się w góralskiej chacie, czy może w eleganckim, przepełnionym atrakcjami hotelu. Dla ułatwienia możemy wystukać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014 (piękne widoki), a ujrzymy imponującą listę ofert, z której na pewno wybierzemy właściwą.