Skarżenie się na aktualnych nastolatków w sumie nie ma sensu – przecież ludzie to właśnie robią od tysięcy lat. A więc już ludzie pierwotni uważali, że w sumie to nowe pokolenie jest jakieś trefne. No wiadomo: są jednakowoż jakieś różnice pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Przykładowo dzisiaj jest coraz mniejsza ilość dzieci i nastolatków, którzy są zapisani do harcerstwa.

Cóż, faktycznie taki styl może w XXI wieku nie kojarzyć się fantastycznie, ale rzeczywistość jest taka, że w niemal każdym przypadku harcerstwo może dać całkiem wiele. Musimy pamiętać, iż wiele zależy od dobrego wychowania, a w dalszym ciągu harcerstwo może bardzo dobrze przygotować do życia.
namiot

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Czyli: bez żadnego cienia wątpliwości wszyscy młodzi mieszkańcy tego kraju muszą na serio rozmyślać o tym by wstąpić nareszcie do harcerstwa. W sumie niemal nigdy nie jest na zostanie członkiem harcerstwa zbyt późno – składnica harcerska powinna zainteresować praktycznie każdego. Jeśli ktoś chce być lepszą personą nie powinien myśleć, że natrafi na coś bardziej odpowiedniego, niźli harcerstwo. To prawda – doceńmy harcerstwo, ponieważ no jakby nie patrzeć jest ono podporą Polski.

Dzisiaj dostrzec można dużo bardzo młodych osób, które tak jakby są bardzo wyalienowane – a więc można śmiało powiedzieć, że za pewien czas będziemy mieli niejako większą liczbę dorosłych osób, które mają bardzo duże kłopoty interpersonalne. Tak naprawdę to już w tym momencie to wszystko doskonale widać. Może trzeba rozreklamować akurat harcerstwo jako bardzo efektywny sposób, który spowoduje, iż nareszcie młodzi ludzie odnajdą wielu znajomych?
Zapamiętajmy jedno: bycie harcerzem to również znaczna liczba wyjazdów. Takich w najbliższą okolicę, ale w sumie raczej nie tylko. Harcerze regularnie jeżdżą nad morze, w góry, na Mazury, ale również poza granice Polski. Można w sumie powiedzieć, iż w akurat przypadku harcerza odzież turystyczna (coś dla harcerzy) jest potrzebna. Chociaż i tak nie można powiedzieć, że nawet dzisiaj bycie harcerzem to znaczny koszt. Na szczęście harcerze generalnie nie poświęcają za wielu pieniędzy na własną pasję.