Wyjazd pod namiot to najlepszy sposób na rodzinne wakacje. Powie to każdy, kto choć raz spędził noc pod namiotem. Oczywiście są osoby, które nie lubią turystyki, która wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Niektórzy stawiają na wygodę i wypoczywać w bardziej komfortowych warunkach. Dla tych, którzy od wylegiwania się plackiem na hotelowym basenie wolą przygodę, wypad pod namiot będzie wymarzonym rozwiązaniem.

namiot turystyczny

Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście do tego typu wyjazdu trzeba się dobrze przygotować. Faktem jest, że wakacje pod namiotem to jeden z mniej kosztownych sposobów, by zobaczyć wymarzone miejsca. Kwatera na polu campingowym kosztuje zazwyczaj mniej, niż pokój w niedrogim hotelu. Jednakże, gdy pierwszy raz wybieramy się na taką wyprawę, czekają nas spore zakupy. Z drugiej strony, jeśli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem z pewnością możemy też wypożyczyć niezbędny sprzęt.

Kiedy już przejrzysz ten tekst, to zerknij również na podobne serwisy (https://calus-p.pl/149-rowerownia-parking-rowerowy), które posiadają nie mniej wciągające dane – one niezwykle Cię zaabsorbują.

Co zatem zabrać ze sobą na wakacje pod chmurką?.

Przede wszystkim powinniśmy kupić dobry namiot. W zależności od tego, ile osób będzie w nim nocować, powinniśmy dobrać właściwy rozmiar. Niestety nie istnieje coś takiego jak uniwersalny namiot. Zanim ruszymy do sklepu, warto rozważyć, jakie mamy potrzeby w tym temacie. Oprócz wielkości, należy uwzględnić taką cechę, jak ciężar. Jeśli jedziemy samochodem, nie ma to większego znaczenia. Jednak jeśli cześć trasy musimy pokonać na przykład rowerem, przyda nam się lżejszy sprzęt. Weźmy też pod uwagę, w jakich warunkach pogodowych będziemy go używać. Kolejna rzecz z naszej listy to naczynia turystyczne (biorę na każdy wyjazd). Przed zakupem niezbędnych rzeczy, warto zasięgnąć informacji, jak wyposażone jest zaplecze gastronomiczne na polu namiotowym. Tym sposobem zabierzemy tylko to, co niezbędne.
Jeśli wybieramy się nad morze i codzienna będziemy przemieszczać się wyłącznie między namiotem i plażą, nie potrzebujemy super plecaka. Jeżeli natomiast planujemy często przemieszczać się z całym ekwipunkiem wygodny plecak będzie niezbędny (zobacz jaką ofertę przygotował sklep turystyczny). Plecaki turystyczne zasadniczo dzielimy na takie, które posiadają stelaż i te bez stelażu. Te pierwsze są są znacznie wygodniejsze przy noszeniu większej ilości rzeczy. Organizując wakacje pod namiotem możemy też potrzebować nosidełka dla najmłodszego uczestnika. Nosidełka turystyczne posiadają wszelkie niezbędne zabezpieczenia. Niektórzy wolą nosić maluchy w chustach indyjskich, jednak naszym zdaniem specjalistyczne nosidełka będą lepszym rozwiązaniem na dłuższe trasy.