Uczmy się języków, jeśli chcemy być kuszącymi kandydatami na rynku pracy. Tak się to dzieje w obecnych czasach, że rzadkie kwalifikacje to klucz do ciekawszej, lepiej opłacanej pracy. Skończył się okres, gdy dobrą pracę można było dostać ze znajomością angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć jakąś pracę, lecz jeśli chcemy mieć zajęcie wyjątkowe, powinniśmy poznawać taki język, jak hebrajski czy fiński.

nauka języków obcych

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika dopiero po przyswojeniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, piszemy w alfabecie hebrajskim, więc przed studiowaniem lektur czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas nudna praca nad literkami. Jeśli brakuje nam zapału rzućmy okiem na dzieci, jak one uczą się polskiego, który na początku jest dla nich jak język obcy. Wiadomo, mamy swoje lata i nie jest już tak świeży, jak u kilkulatka, lecz nie warto się poddawać.

Wszystko zależy od naszego zapału. Skoro hebrajski (pożyteczny hebrajski) może wydawać się zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób dobrze mówi po norwesku (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (egzotyczny fiński)
Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) można wzbogacić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. ten kraj jest niedaleko, więc zawsze możemy udać się tam na krótki urlop, żeby podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie poprawia wyniki w nauce języków jak korzystanie z niego do rozmowy, w kontakcie z innymi osobami.

Czy posiadasz trudność z odnalezieniem ciekawych informacji na prezentowany temat? Jeśli tak, to nie martw się, tylko prześledź treść, a na pewno się nie zawiedziesz.

Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) warto wzbogacić wycieczką do tego pięknego kraju. Też jest dość blisko.

Jeśli dojdziecie do wniosku, że jednak północ jest za chłodna, to może warto wybrać coś z południa, na przykład grecki. Naukę tego języka warto zacząć od przyswojenia alfabetu, gdyż jest on dość dziwny. Chociaż Grecja ostatnio straciła na znaczeniu gospodarczym to ciągle kraj z bogatą tradycją, którą dobrze jest poznać, na przykład przez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).