Zachęcają nas do uczenia się języków znanych. Mówi się, ucz się niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. Czy nie będzie lepiej włoskiego albo rosyjskiego. Język angielski już znasz, drugi taki język też ci się przyda. To wszystko prawda, znajomość angielskiego jest niezbędnym minimum, ale wybór kolejnego jest niezwykle kluczowy. Raczej zachęcamy do zdecydowania się na mniej znany, bardziej niszowego języka. Może to być na przykład rumuński, serbski, słowacki czy słoweński.

szkolenia dla nauczycieli

Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com

Żaden z tych krajów nie odgrywa ważnej roli na arenie międzynarodowej, obszarowo także nie są to za duże państwa. Kiedyś Serbia była częścią Jugosławii,a Jugosławia to był komunistyczny, ale nieźle dający sobie radę kraj, teraz Serbia nawet nie jest w Unii. Rumunia do struktur unijnych weszła niedawno, a Słowacja i Słowenia to raczej druga liga Europy, jeśli chodzi o temat ważności, znaczenia w europejskiej polityce. I właśnie dlatego, może właśnie, dlatego warto wybrać taki język jako swój drugi język. Nikt o nim nie myśli poważnie, „bo to, bo tamto”, więc masz wolne pole do działania, tak się właśnie buduje swoja niszę, do której inni będą mieli problem z dostaniem się.

No popatrz, jest rekrutacja: szukają osoby z hiszpańskim. Na korytarzu widzisz pełno rywali, na twoje miejsce czatuje z pięćdziesiąt osób.

Jeżeli masz ochotę zdobyć uzupełniające dane na ten wątek, odkryj ponadto (https://jadenapodlasie.pl/oferty/noclegi/agroturystyka) inne nasze serwisy na pokrewny temat – one także są interesujące.

Jakie masz szansę się dostać, jeśli jest jedno miejsce. Niewielkie. Inna sytuacja, ktoś potrzebuje kogoś ze znajomością języka serbskiego (ciekawe serbski). Nie nie ma tam nikogo, nie ma poza tobą. Nie masz konkurentów, posada jest twoja.

Absorbuje Cię opublikowany w tym miejscu tekst? Kliknij więc dodatkowo ten link oraz przeczytaj więcej info mauritius z niemiec na omawiany problem!

Już widzisz profity z nauki mało znanych języków?!

Nauka języka rumuńskiego (rozmawiaj po rumuńsku) to pomoce naukowe w niedużej ilości (słowniki, podręczniki), podobnież spotkasz publikacje i słowniki do nauki języka słowackiego. Język serbski, jest popularniejszy, jeśli idzie o publikacje, jako język serbsko-chorwacki, więc nie wpadnij w tą pułapkę, to są strasznie podobne do siebie języki. Zresztą, nauka języka serbskiego, dostępne słowniki oraz nauka języka słoweńskiego (z przeróżnych publikacji, gazet czy słowników) to bardzo miłe zajęcie. Są to języki słowiańskie, więc zbliżone językowo do naszego ojczystego języka.