Czy Polska jest najpiękniejszym miejscem na Ziemi? Całkowicie obiektywnie to nie sposób odpowiedzieć na takie zapytanie. Pewnie w zestawieniach najatrakcyjniejszych krajów nas generalnie nie ma: nie oszukujmy się, nasza architektura znacznie odbiega od chociażby francuskiej. Jednakże i tak Polska to to miejsce, które jest pod wieloma względami godne zainteresowanie. Respektujmy swoją ojczyznę, no czy w ogóle mamy inne wyjście? Rozpocznijmy artykuł od małego zalecenia: warto bez zwlekania szukać mapy pomorze – piękne mamy morze…

rynek w Gdańsku

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo: nad Bałtyk jest umiejscowionych niesamowicie wiele urokliwych miejscowości. Niektórzy wychodzą z założenia, że nad Bałtykiem tak czy siak nie sposób odpocząć, lecz Jastarnia albo Międzyzdroje w pełni ukazują, iż co jak co, ale znaczna część naszego wybrzeża to prawdziwe cudo. Warto również zwrócić uwagę na mapy Pomorze (akcesoria dla podróżników ) – Gdańsk, Gdynia oraz Sopot bardzo się odróżniają od siebie, ale są pod wieloma punktami jedną miejscowością. Ogólnie współpraca miast – w ramach aglomeracji, to same plusy.

Gdańsk pewnie mocno się spodoba miłośnikom odkrywania zabytków – Nowe Miasto jest wielce piękne, całe centrum to pod wieloma punktami coś niezwykłego. Możemy być szczęśliwi, że właśnie Gdańsk jest umiejscowiony w Polsce. Również Poznań to takie miasto, które jest pod bardzo wieloma względami doskonałe. Oczywiście zapewne nikt nie jest zmuszony szukać mapy poznan, aby dostrzec, że Poznań znajduje się w województwie wielkopolskim. Rewelacyjnie, iż są właśnie takie miasta jak Poznań – możemy być w pełni dumni!

Pewnie ostatnie miejsce będzie nieco zaskoczeniem: wspomnijmy nieco odnośnie Opola. W ostatnich latach sporo remontów spowodowało, że stolica polskiej estrady jest fajniejsza, aniżeli kiedyś. To co może wyróżnić Opole od innych miast to bez wątpienia dostrzegalny przez każdego niemiecki styl. Zatem choć opolanie to ogólnie zwykli Polacy, to trudno nie zauważyć niemieckich naleciałości. Być może trudno zagubić się na terenie Opolu, ale zakup to świetny pomysł. Jakby nie patrzeć to nie wyłącznie Stare Miasto jest godne zainteresowania na terenie miasteczka!