Marzysz o wyjeździe na wakacje, a nie jesteś właścicielem samochodu? Nie lubisz stać w pociągu zmierzając na drugi koniec kraju? Nie chcesz| tracić masy pieniędzy na kupno nowych czterech kółek? Może trzeba przemyśleć oferty wypożyczalni samochodów?

prorent
Na rynku nie brakuje specjalistycznych firm, które trudnią się wypożyczaniem aut. W ich ofercie są zarówno niewielkie, miejskie auta kompaktowe, nieco większe hatchbacki, rodzinne kombi, a nawet auta sportowe czy dobrze wyposażone limuzyny. Wybór jest rozległy i każdy natrafi na pojazd, który najtrafniej będzie dopasowany do jego wymagań (link).

Żeby zasiąść za kółkiem jednego z oferowanych przez wypożyczalnię pojazdu, powinniśmy spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne minimum od roku prawo jazdy oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się ponadto z wpłaceniem kaucji.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas post jest nietuzinkowy? Jeżeli tak, to dodatkowo przeczytaj także zamieszczony poniżej (https://www.anplast.pl/produkty/wycieraczki-do-butow/ocynkowane,2,11305) podobny artykuł.

Czasem wypożyczalnie dokładają do faktury dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji gps, fotelików, obsługi poza godzinami otwarcia biura, czy dopisaniem kolejnego kierowcy.

wnętrze samochodu

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Koniecznie należy gruntownie zapoznać się z warunkami umowy wypożyczenia auta. Czy otrzymujemy w cenie ubezpieczenie, czy możemy poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy zdefiniowanego limitu kilometrów na dobę, bądź czy po skończeniu użytkowania samochodu nie musimy udać się na myjnię i posprzątać w środku. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że najczęściej auto, które wypożyczamy jest zatankowane do pełna. Przy zdawaniu go do wypożyczalni my również powinniśmy oddać go z pełnym bakiem. Gdy o tym nie pomyślimy, możemy w ten sposób narazić się na dodatkowe koszty.
czarny samochód

Autor: VipdOut
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tylko praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam możliwość, by usiąść za kierownicą efektownych samochodów za fragment ich rynkowej ceny. Na parkingach firm bowiem znajdziemy też sportowe modele słynnych marek, z mocnymi motorami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można przynajmniej przez dzień poczuć się, jak kierowca rajdowy, czy zamożny przedsiębiorca w ekskluzywnej limuzynie. A przecież to właśnie realizacja marzeń jest tym, co nas pcha do przodu.