Tytuł owego tekstu naturalnie wcale nie oznacza, iż tylko nasi rodacy uwielbiają Włochy. Przecież Włochy to nieustannie najpopularniejsza europejska destynacja wśród Australijczyków, Koreańczyków albo Francuzów. Co powoduje, że kochamy tak bardzo Italię?

włochy - koloseum

Autor: Luca Serazzi
Źródło: http://www.flickr.com

Korzystne ceny hoteli, pożywienia w knajpach, wejściówek do muzeów? Absolutnie nie! Jeżeli brać pod uwagę ceny, Włochy to jedno z najdroższych miejsc na Starym Kontynencie. Pewnie taka choćby Dania jest sporo droższa, lecz jeśli najistotniejszym kryterium wyboru kraju jest cena, bardziej wskazanym celem jest Tunezja czy Turcja. Może wielką zaletą jest spokój, niesamowite plaże? W sumie także nie. To co w takim razie powoduje, iż jakby nie patrzeć pragniemy odpoczywać w tym kraju, któremu bardzo daleko do ideału?

Zdania są podzielone, lecz można śmiało powiedzieć, że ogromnym atutem Italii są między innymi – niezwykłe atrakcje turystyczne, smakowite jedzenie, przykładowo słynne spaghetti, kapitalna infrastruktura turystyczna, szczególnie godna pochwały jest ichniejsza kolej, ale także drogi i hotele, które są niemalże na każdym kroku (więcej na ). Poza tym, zasadniczo Włosi są nieprzeciętną nacją, zatem przebywanie w ich towarzystwie niemal zawsze jest ciekawym przeżyciem.

Dania, Brazylia, Rosja, Wietnam – pięknych państw na kuli ziemskiej jest wiele.

Czy na stronie znalazłeś wszystkie potrzebne informacje? Jeżeli czujesz nienasycenie, to namawiamy na nową. Kliknij w podany link i już.

W sumie w dosłownie każdym państwie nietrudno zauważyć dużo ładnych miejsc co widać na stronie. Jednak tylko w Italii jest tak dużo nieprzeciętnych, niesamowicie pięknych miast oraz miasteczek. Florencja, Genua, Syrakuzy – o ogromnej klasie miejscowości umiejscowionych na terenie Włoch może świadczyć chociażby to, że tak naprawdę wymienienie wyłącznie tych najfajniejszych zajęłoby wiele czasu.

Czy w takim razie znajdzie się choćby jeden czytelnik, który wątpiłby w to, że powszechna miłość do niemal wszystkiego co z Italii ma jakikolwiek sens? Niektórzy ludzie mawiają, iż miłość jest bez sensu. Ciężko zaakceptować takie myślenie, bo miłość do włoskiej kuchni, Rzymu czy fantastycznego klimatu ma bardzo dużo sensu.

Zaintrygowały Cię nasze wątki? To rewelacyjnie. Wejdź w kolejną stronę i doczytaj także (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/tours.php) zamieszczone informacje. Podziel się z twórcami swoimi komentarzami.

Na szczęście włochy nie są tak naprawdę bardzo daleko od naszego kraju, zwłaszcza zmotoryzowani mieszkańcy Wrocławia, generalnie południowej Polski, mają okazję relatywnie szybko dostać się do Włoch.