Podlasie jest najdalej wysuniętym na północny-wschód województwem Polski. Od wschodu sąsiaduje ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Znajdują się na tym obszarze 4 parki narodowe, 3 krajobrazowe, aż osiemdziesiąt siedem rezerwatów przyrody a także liczne rejony chronionego krajobrazu. Jego miastem stołecznym jest Białystok. Innymi znaczącymi ośrodkami miejskimi są Łomża a także Suwałki. Jest tutaj wiele atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia.

Odpoczynek na Podlasiu oczaruje na pewno nie jednego człowieka. Niżej kilka nie do odrzucenia propozycji na wypoczynek.

Pierwszym godnym zachwalenia miejscem jest zalew Czarna Białostocka. Położony jest on w Puszczy Knyszyńskiej. Jest w tym miejscu wyjątkowo ustronnie, zacisznie a także prześlicznie. Zejścia do wody są łagodne a dno jest (przejdź pod ten adres http://bhpprofesjonalnie.pl/-kliknij nasz link) czyste i piaszczyste. W sezonie letnim plaże pilnowane są przez ratowników. Wtedy także jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Innym urokliwym obszarem http://www.rokad.pl/:jest Jezioro Studzieniczne.

Dzika Zagroda

Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl

Mieści się ono w okolicach Augustowa. Naokoło jeziora są domki rekreacyjne jak również pola namiotowe. Miejsce to jest godne polecenia osobom, które szukają ciszy i spokoju. Blisko jeziora jest miejscowość, Studzieniczna, w której zwiedzić można sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Z naszymi maluchami możemy wybrać się do Jurajskiego Parku Dinozaurów, który mieści się w Jurowcach. Postawiono tu dwadzieścia siedem eksponatów a także kilkanaście tablic informacyjnych. Na planszach owych są umieszczone informacje o konkretnym dinozaurze. Do coniektórych dinozaurów można podejść i dotknąć je. Inną atrakcyjną wyprawą jest rejs statkiem żeglugi augustowskiej.

Rejs taki może potrwać od czterdziestu pięciu minut do dwóch i pół godzin – wszystko zależy od nas samych. Oczywiście polecany jest ten najdłuższy. Jednakże, jeżeli w taki rejs wybieramy się z małymi dziećmi lepiej zdecydować się na ten krótszy. Podlasie oferuje też lot balonem. Z uwagi na to, że Podlasie jest jednym z najbardziej dzikich regionów Polski, bowiem jest tu nieduża ilość przemysłu a powietrze jest można rzec czyste, wzbicie się tutaj w powietrze jest naprawdę fantastycznym przeżyciem. Zapraszamy na .