Planujesz spędzić wczasy w obrębie Morza Śródziemnego, a może rozglądasz się za ekskluzywnym miejscem wypoczynku? Oferty biur podróży zestawiają wakacje w różnych pakietach, zwłaszcza w zależności od kwoty na własne wydatki i konkretnych planów spędzenia urlopu.
Kto z nas nas nie myśli sobie o wakacjach w gorącym, a nawet tropikalnym kraju?

wakacje

Autor: J P
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze skojarzenia jakie pojawiają się na myśl o wczasach to błękitne niebo, szumiące fale i kurorty z basenami i ekskluzywnymi korzyściami. Nie każdy może sobie na to pozwolić – przeważnie luksus i wiele możliwości wypoczynku oznaczają wykładaniu kolejnych oszczędności. Obiektywnie patrząc urlop na południowych skrawkach Europy (jak nie są scenerią zamkniętą tylko dla prężnych biznesmenów i dorobkiewiczów. Na rejsy, miejscowe leżaki czy czynne zwiedzanie wybiorą się także ludzie, którzy odkładają na taki wypoczynek kilka lat.

Otoczka klimatu śródziemnomorskiego i tropikalnego wspiera naszą wyobraźnię jeszcze intensywniej. Tym bardziej kiedy podziwiamy albumy znajomych, którzy spędzali urlop w egzotycznych miejscach Afryki, Azji czy Europy. Nie bez znaczenia okazują się marketingowe chwyty biur podróży. Nie chodzi tutaj o ukryte koszty, lecz wizualizację ofert. Okraszone odpowiednimi kolorami, z błękitem morza i słonecznym niebem, pobudzają nasze oczy na „wczasowe pokuszenie”. Dywagacje są proste – rejs przez śródziemnomorski akwen lub wynajęcie ekskluzywnego apartamentowca to przeciętnie koszt nawet kilku tysięcy złotych. Wydatki rosną razem z odległością. Transport w dwie strony – jeśli chodzi o kilka tysięcy kilometrów od domu rodzinnego to kolejne cięcia z wakacyjnego budżetu. Malediwy, Sri Lanka czy ulokowane na drugim skrawku Ziemi Hawaje – europejskim turystom nie opłaca się wpaść tutaj na parę dni – maks tydzień.

Dla wczasowiczów, którzy planują wakacje nad Morzem Śródziemnym pozostaje ogromna liczba propozycji z Hiszpanii, Grecji czy północnej Afryki. Fani kultury starożytnej ciągną w stronę wschodu. Granicznym ogniwem jest Turcja – https://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Turcja:3 – dalej oferty zahaczają o Izrael, czy Egipt. Bollywodzkie IndIzrael (znajdź informacje) zupełnie obca Europejczykom część Indochin to także szansa obcowania z kulturami, które na co dzień przyprawiają w nas w zdziwienie i zakłopotanie.