Hotel to miejsce, w którym przecinają się drogi różnych ludzi. Hotel to przestrzeń, która ma pozwolić odpocząć po ciężkim dniu i ma być tak urządzona, że damy radę w łatwy i komfortowy sposób przygotować się do następnego dnia. Hotel jest miejsce, w którym zycie płynie innym rytmem, bo życie na walizkach to nie do końca codzienność.

apartament

Autor: nhow
Źródło: Kaldewei

Choć oczywiście jest grupa osób, dla których hotel staje się domem. Meble do hoteli to wymagające [produkty, które mają za zadanie sprawić, że każdy będzie się czuł w hotelu komfortowo. Producenci mebli dobrze o tym wiedzą, więc stworzyli serie mebli z myślą o gościach, którzy chcą jedynie przespać noc w hotelu i takie z myślą o tych, dla których hotel jest miejscem do mieszkania przez kilka dni. Są producenci zajmujący się projektowaniem mebli do hoteli zwykłych i tacy, którzy tworzą meble do hoteli kilku-gwiazdkowych (oferta producenta).

Pokój hotelowy

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com
Meble do hotelowego wnętrzaProducent mebli hotelowych w dzisiejszych czasach ma ciężki orzech do zgryzienia. Współczesność zdaje się krzyczeć „ma być z klasą, ale i z polotem”. Nie jest, więc łatwo stworzyć odpowiednie meble. Producenci mebli tego typu starają się nadążać za modą, ale przy okazji nie zgubić najistotniejszych aspektów przy tworzeniu kolekcji mebli hotelowych. Producenci mebli chcą najbardziej współpracować z sieciami hoteli, bo wtedy mają zapewnione odpowiednie zyski. Jeżeli dana sieć hoteli jest znana, to wtedy producent wie, że meble będą kupione do wszystkich hoteli danej sieci. Magnaci hotelowi (masz więcej pytań?) dobrze wiedzą, że ich sieć hoteli musi się wyróżniać na tle pozostałych, dlatego między innymi stawia na takie same meble we wszystkich hotelach, bez względu na to, gdzie one się znajdują. Ludzie wchodzący do ich hotelu bez względu na miejscowość muszą po wejściu do holu od razu wiedzieć, że są w hotelu konkretnej sieci. jest to jeden z bardzo ważnych aspektów hotelowych, tak samo jak menu, czy odpowiedni ubiór obsługi hotelu. Dobrze zaaranżowana przestrzeń hotelowa to właśnie wybór odpowiednich mebli. Współpraca z producentem mebli hotelowych na większą skalę pozwala na stworzenie własnej linii mebli produkowanych dla konkretnej sieci hoteli, co dodatkowo podwyższa rangę konkretnego miejsca. Hotel to miejsce, które musi mieć klimat, który przyciąga potencjalnego klienta. Właściwie dobrane meble to duża część sukcesu konkretnego hotel (zobacz hotel Kamieniczka z Legnicy).