Już niedługo okres urlopowy, a więc powinniśmy zastanowić się, gdzie w tym roku pojedziemy na wczasy. Przecież oczekiwaliśmy ich okrągły rok. Sumiennie wypełnialiśmy swoje obowiązki, wiedząc, że w lecie wynagrodzimy sobie wszelkie znoje. Już od kilku miesięcy oglądamy w pracy kiedy nikt nie widzi oferty agencji turystycznych i wymyślamy dalekie wyprawy w nieznane.

Tylko po co zapuszczać się aż na kraj świata, by spędzić piękne chwile? Wypoczynek w naszym kraju też jest w stanie dostarczyć nam wspaniałych wrażeń. Wystarczy tylko wybrać się nad polskie morze.

Latarnia morska w Krynicy Morskiej

Autor: Petrusia1
Źródło: http://www.flickr.com

Bałtyk jeszcze jakiś czas temu nie był popularnym kierunkiem letnich wyjazdów. Preferowaliśmy opalać się w ciepłych państwach, takich jak Grecja, Portugalia, czy Bułgaria. Niestety, cały czas pamiętaliśmy wczasy z lat młodzieńczych, kiedy to rodzime pensjonaty nie prezentowały odpowiedniego poziomu jakości. Ośrodki wczasowe były mało atrakcyjne, a na obiad dawano nam zazwyczaj podsmażaną rybkę, od której już po kilku dniach mieliśmy niestrawności. Na szczęście, wszystko się zmieniło. Polskie ośrodki wypoczynkowe zdają sobie obecnie sprawę z konkurencji i robią co w ich mocy, aby tylko zwabić turystów. I trzeba przyznać, że wychodzi im to nad wyraz dobrze.Wakacje w Kołobrzegu to teraz pewność najwyższej jakości co można zobaczyć przeglądając http://www.eholiday.pl/noclegi-kolobrzeg-19963.html. Ośrodki wypoczynkowe są luksusowe, pokoje bogato uposażone i nowoczesne. W każdym ośrodku mamy do dyspozycji pływalnię, gabinet odnowy biologicznej, czy siłownię. Także restauracje proponują swym klientom wykwintne potrawy rodzimej i światowej kuchni.

Plaża, morze

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com

Nadmorskie ośrodki troszczą się o pozostałe atrakcje dla turystów. Pogoda nad naszym morzem nie zawsze jest idealna, dlatego wczasowicze muszą mieć coś w opozycji dla leniuchowania na piasku. Dlatego otwiera się mnóstwo kawiarni, klubów oraz instytucji kulturalnych. Pojawiają się interesujące festiwale, które ściągają wielu turystów. Wakacje w Ustce (sprawdź tutaj) albo innej miejscowości nad polskim morzem to pewność świetnego urlopu. Warto się zdecydować i w tym roku przeżyć wakacje właśnie na naszym wybrzeżu. Bałtyk ma nam jeszcze wiele do zaoferowania. Może się okazać, że zakochamy się w nim na całe życie.