Choć żyjemy w okresie rozkwitu technologii, to w rzeczywistości brakuje nam trochę realnych informacji na wiele tematów. Jednym z nich jest bez wątpienia kwestia korzystania z różnorodnego typu nowoczesnych urządzeń.

ekran led

Autor: The United States Army Band
Źródło: http://www.flickr.com
Zewsząd słyszy się entuzjastyczne głosy na temat bardzo dobrego wpływu najnowszej technologii, z drugiej zaś wręcz przeciwnie. Zamiast takich głosów częściej słyszy się alarmistyczne sygnały, jakby coś nam miało zagrozić. Należy wyważyć te opinie i znaleźć złoty środek, czyli zamiast opowiadać się po jednej stronie, warto skorzystać ze sprawdzonych opinii. Z pewnością takie opinie możemy znaleźć w tematyce led. Poniżej jedna z nich. Technologia led jest najbardziej efektywnym finansowo źródłem oświetlenia. Co najistotniejsze, tak naprawdę znaczy to pomniejszone rachunki za prąd nawet o kilkadziesiąt procent.

lampki ledowe

Autor: sundyme
Źródło: http://www.flickr.com

Równocześnie ważna jest także estetyka. A prawdą jest, że każdy z nas chce, by otaczać się ładnymi przedmiotami. Oświetlenie led gwarantuje interesujące, zapierające dech w piersiach wręcz możliwości wystroju. Oświetlenie led zapewnia rozległą paletę barw, co sprawia, że jesteśmy w stanie uzyskać odwzorowanie prawdziwego oświetlenia słonecznego. Odmiennie od świetlówek energooszczędnych żarówki ledowe nie posiadają rtęci ani innych substancji stanowiących zagrożenie dla środowiska. Są również całkowicie biodegradowalne. No i przede wszystkim bezpieczeństwo. Towary wykorzystujące technologię led, czy to lampy czy ekrany led (dla przykładu: ekran led jarosław jana pawła II), są z pewnością bardziej odporne na wstrząsy i wibracje, jakie w tradycyjnej technologii mogą przyczynić się do uszkodzenia włókien żarowych lub pęknięcia obudowy świetlówek.

Co więcej, dzięki wspaniałym właściwościom żarówki led nie nagrzewają się. Zastosowanie więc led redukuje ryzyko pożaru. Równocześnie, oświetlenie led świeci pełną mocą tuż po włączeniu. To z jednej strony istotne jeżeli chodzi o komfort korzystania, z drugiej z kolei to przydatne ze strony oszczędności energii – żarówki led nie wymagają innej energii na rozgrzanie. Na pewno dostrzegalną cechą jest żywotność. Zdecydowanie znaczniejsza niż w przypadku zwyczajnych żarówek żarowych. Oświetlenie led potrafi świecić tak samo intensywnie do 50 000h, nie tracą nic ze swojej efektywności. Tego typu diody są także ekologiczne. Przykładowe zastosowanie żarówek ledowych można zobaczyć tutaj: ekran led jarosław słowackiego.