Wszyscy, którzy kiedyś zetknęli się z popularną notką, zawierającą informacje o tym, że nasze dane osobowe zostaną przechowywane, a później przetwarzane, z pewnością myśleli o tym nie raz, dlaczego instytucje zbierają informacje na nasz temat. Odpowiedzi nie trzeba daleko szukać. Jest to bardzo popularne narzędzie marketingowe. W obecnych czasach najlepiej sprawdza się marketing w sieci.

komputer

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com

Ponieważ codziennie przebywamy w internecie mnóstwo czasu, to właśnie ten kanał dostępu używany jest we współczesnej promocji. Własna baza z danymi użytkowników to dla przedsiębiorstw wielkie możliwości. Rzecz jasna, nikt nie może wykorzystać naszych danych, jak na przykład adres pocztowy, czy nasze imię, bez naszej dobitnej zgody. Działają również specjalne firmy, które zajmują się sprzedażą baz danych klientów przydzielonych do konkretnych branż. Kiedy firma zdobędzie już nasz adres e-mailowy, jest w stanie nas zaprosić do subskrypcji biuletynu informacyjnego lub do spróbowania swoich sił w konkursie. Bardzo ważna jest ochrona danych osobowych w sklepie internetowym. To daje użytkownikom poczucie prywatności. Właściwie skonstruowany i jasny regulamin portalu pozwoli firmie uniknąć wielu nieciekawych sytuacji. Ważne jest, by każdy klient dokładnie wiedział, co go może spotkać, gdy zechce zrobić zakupy w konkretnym sklepie. Szczególnie istotne są wszystkie sprawy finansowe, gdyż to właśnie one wzbudzają dużo emocji. Jeśli z góry ustalone będą zrozumiałe reguły korzystania ze sklepu internetowego, nikogo nie spotka w przyszłości przykra niespodzianka.

Niestety, większość z nas zazwyczaj omija regulamin, kiedy otwiera swój profil w sklepie internetowym, czy w innym portalu. To niezwykle głupie zachowanie, które może nas sporo kosztować. Jeśli zgodzimy się z regulaminem, nie możemy mieć później do nikogo pretensji, że daliśmy się oszukać.

Nie zastanawiaj się- przejdź do serwisu rejestr wzorów przemysłowych, aby uzyskać uzupełniające info na prezentowany w tekście temat. Czekamy na twą opinię!

Sieć jest pełen naciągaczy, którzy żerują na naiwności internautów. Nie pozwólmy się więc wykorzystywać. Uważne przeanalizowanie regulaminu to konieczność, kiedy zawieramy umowę z (więcej na Legalny biznes), dlaczego zatem, nie potraktujemy tego w sposób poważny w internecie?