Polska jest państwem o zróżnicowanym terenie. Dzięki dostępowi do morza możliwe jest korzystanie z wypoczynku na wygodnych plażach. Duża ilość terenów o charakterze górskim daje zgoła inne możliwości spędzania wolnego czasu. Obecnie amatorów gór jest coraz więcej.

góry zimą

Autor: oskar karlin
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo wzrasta liczba osób, które uprawiają różnorodne sporty związane z górami. Ciekawe może być też poznawanie obyczajów i kultury górali poprzez słuchanie ich tradycyjnej muzyki czy poznawanie ludowych strojów. Na ternie kraju występujące góry są ogromnie zróżnicowane pod względem rodzaju terenu oraz wysokości nad poziom morza. W ten sposób możliwości wypoczynku jest automatycznie więcej, a samo spędzanie czasu w górach jest dobrą możliwością dla większego grona osób. Na przykład wędrówki górskie są dla osób o różnej kondycji fizycznej. W rejony najwyższych gór zapuszczą się wyłącznie ci najbardziej wytrwali, jest jednak również wiele niższych pasm górskich, dla początkujących wędrowców.

Tatry

Najwyższymi i z pewnością najpopularniejszymi polskimi górami są Tatry. Spora liczba ludzi ma przykładowo za sobą wyprawę na Giewont i wie, jakie pod tym szczytem zbierają się tłumy turystów, w szczególności w dni wolne od pracy. Poza tym w powszechnie znanych miejscowościach takich jak Zakopane właściwie o każdej porze jest dużo ludzi. Noclegi Bukowina Tatrzańska to modny temat, Bukowina to przykład innej bardzo popularnej miejscowości w tym rejonie w sezonie bywa bardzo ciężko. zwiedzających przyciągają wysokie góry, dzięki którym można tam oglądać piękne widoki. Ponadto przykładowo w Zakopanem można oglądać takie atrakcje jak skocznia narciarska.

Pozostałe góry

Z powodu tak wielkich tłumów turystów odwiedzających miejscowości w pobliżu Tatr wielu ludzi preferuje okolice mniej tłoczne, a czasami tak samo urokliwe. W tym zakresie prym wiodą zdecydowanie Bieszczady. Wiele osób chwali sobie ich niepowtarzalny klimat i widoki, jakich nie spotka się w żadnym innym miejscu. Przede wszystkim są to tereny tak rozległe i odludne, że niekiedy ciężko jest spotkać inne osoby na szlaku w ciągu całego dnia. Czasami warto więc się zastanowić nad wyborem innej miejscowości górskiej niż Karwia, Zakopane czy nawet Karpacz. Na pewno decyzja taka zapewni więcej spokojnego spędzania wolnego czasu.