Kamery sportowe i drony są cackami, które są również wśród Polaków coraz powszechniejsze. Bardzo cieszy, że w akurat owym względzie absolutnie nie zwykliśmy odbiegać od reszty świata.

Kamerzysta

Autor: European Tchoukball Federation
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda są państwa, gdzie niezwykłe urządzenia takie jak choćby DJI Phantom są popularniejsze, lecz i tak zbytnio nie odstajemy od światowej czołówki. Nie bądźmy w tym momencie naiwni, głównie kasa odgrywa w tej kwestii ważną rolę, to oczywiste.

Zapamiętajmy, że chociaż moda na te wszystkie drony oraz kamerki sportowe co niektórym wydaje się dziwna, infantylna, to jednakowoż dalsze deprecjonowanie takowych technologii jest dużo słabsze. Generalnie nawet raczej niezbyt wprawieni gadżeciarze, typowi ludzie, dostrzegają, iż ciężko mówić w kwestii dronów oraz kamerek sportowych o lansie. Zatem przeanalizujmy nieco największe zalety tego typu gadżetów. Bez dwóch zdań jest ich sporo.

Idealny przykład to zwłaszcza kamera gopro – niewielka kamera, cechuje się

Pan kamerzysta

Autor: Kelly Vial
Źródło: http://www.flickr.com

łatwością obsługi, ale także bez cienia wątpliwości oferuje świetny obraz. Dużo osób po nawet niedługim przetestowaniu GoPro 4, przykładowo: camonboard.pl/gopro-hero4-silver.html, powiedziały, że trudno w tej chwili o lepszą kamerkę. Czyli to jednoznacznie pokazuje, iż naprawdę nie mówimy o przereklamowanych urządzeniach, o których specjaliści powiedzieli niegdyś kilka pozytywnych zdań, a potem jakoś tam się one niejako wylansowały. No niestety świat nie jest różowy: czyli bądź co bądź drony oraz kamery są w stanie powodować ból głowy. Oczywiście jego przyczyną są pieniądze: ciężko nie rzec, że owe cacka są taniutkie. Jednakowoż coś za coś – sporo zapłacimy, ale no przynajmniej jakość nagrania będzie jak w hollywoodzkim hicie.

Pamiętać także warto, iż nierzadko gadżeciarze pozbywają się swojej kolekcji: czyli to znaczy, że jeśli nieco się rozejrzymy za dronami i kamerkami sportowymi w serwisach aukcyjnych nie będziemy mieć wreszcie mylnego przeświadczenia, iż jesteśmy za biedni na takowe cacka. Jeżeli ktoś w dalszym ciągu nieco się waha, niech choćby poszuka na Youtube filmów nagranych wypasioną kamerą bądź dronem. Coś niesamowitego, nie dającego zapomnieć.