Promocja podstawą handlu – racja znana każdemu. Im większa ilość ludzi pozna produkt, tym większa ilość będzie miała możliwość na kupno. Z tego powodu nieobojętne jest umiejscowienie reklamówki, jak i jej format. Skąpiąc na promocję wstrzymujesz sukces swojego produktu.

Reklama

Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com
Wpadaj w oczy – zamieść reklamę na billboardzie

Billboardy to ogromne oświetlane plansze na których umiejscawia się afisze reklamowe. Ogromnym formatem wyróżniają się billboardy (dla przykładu: billboardy sosnowiec). Nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Jej wymiary zaręczają, że setki osób dzień w dzień będą natykać się na nasz produkt. Dzięki temu firma zacznie być sławna, a grupa potencjalnych zainteresowanych rozrośnie się. Chwytliwe slogany marketingowe usytuowane na billboardzie mają szansę stać się w tak mocno popularne, że przenikną do historii, będą chętnie przywoływane, co jeszcze bardziej umocni pozycję marki na rynku. Intrygującym odbiorców wyjściem jest cykl billboardów, kiedy na pierwszym zamieszczono by pytanie, a dopiero później odpowiedzieć. W minionych latach znany był przypadek, gdy pewna marka wykupiła dwa billboardy koło siebie. Na pierwszym umieściła wymyśloną sytuację będącą marzeniem wielu ludzi, a na drugim dała raklamę swojej firmy, która to pragnienie spełniała – jest to świetny pokaz kreatywności!

Reklama

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com

Zaplanuj kampanię marketingową i wydzierżaw billboardy

Dużo firm zajmujących się dzierżawą powierzchni reklamowych chętnych jest pomóc w rozplanowaniu generalnej operacji marketingowej.

Ponadto podpowiadają jak uściślić kim jest adresat, do którego chcemy trafić i na tej podstawie oferują opracowanie designu graficznego, jego druk i montaż. Na życzenie klienta przeprowadzane są ankiety przed, jak i po instalacji billboardu. Zabiegi te mają za zadanie odpowiedzieć na pytanie czy akcja odniosła powodzenie, i jaka jest jej wydajność. Niepodważalną mocną stroną wynajmu powierzchni reklamowej jest niski nakład pieniężny, jaki musimy na nią przeznaczyć. Przykładem może być: dailymotion.com/video/xu6w3p_billboardy-bialystok-tel-782-666-777_lifestyle.