Modne koszule męskie? Jak je porządnie dopasować do naszego ciała czy naszej postury? No tak, faktycznie potrzeba nam dobrego sklepu z koszulami. Ale co poza tym?

mężczyzna

Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie, tez nasz gust i podejście do całej sprawy kupna koszuli, to znaczy, co chcemy na siebie założyć, jaki posiadamy styl ubierania, jakie wymagania oraz to, do czego nam jest dana koszula potrzebna. Jak markowa to raczej wiadomo w jakim celu, lecz czasem są to przeróżne wydarzenia. Czym innym jest wszak randka czy wydarzenia biznesowe. Inaczej też się ubieramy na co dzień, ale dlaczego nie elegancko? Warto tak prezentować się zawsze. Czy wiemy jednak, jak kupić, tak aby koszula leżała na nas znakomicie? Jeśli masz z tym problem, rozwiązanie znajdziesz poniżej.

By koszula – na przykład tego rodzaju: modne koszule dla panów – była znakomita, przy jej doborze trzeba pomyśleć o najistotniejszych zasadach. Są nimi rozmiar powszechny, obwód kołnierzyka a także nasz wzrost. Koszula jest odpowiednio dopasowana, jeśli po obu stronach ciała pozostają około 2 cm nieskrępowanej przestrzeni. W dodatku, istotne jest by nie wydostawała się ze spodni po podniesieniu rąk musi sięgać około 20 centymetrów poniżej naszej talii. Dodatkowo, zapięty kołnierzyk nie może ściskać ani też pozostać zbyt luźny – od naszej szyi powinna go dzielić przestrzeń na szerokość 1 palca. Aby mieć pewność, że wybrana modna koszula męska leży

mężczyzna

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

porządnie, zrób kilka lekkich skrętów głową. W prawo, w lewo, w górę, w dół. Rękawy nie mogą być zbytnio obszerne, a mankiety zbytnio szerokie. By to stwierdzić, spróbuj przełożyć dłoń przez zapięty mankiet. Kiedy przejdzie swobodnie, jest za obszerny. Następnym wyznacznikiem poprawnego dopasowania idealnej koszuli są szwy które znajdują się na ramionach, jakie jak sama nazwa wskazuje, muszą się znajdować dokładnie w tymże miejscu.

Jeśli leżą zbyt nisko, koszula jest za duża, a gdy są za wysoko – będzie ona faktycznie za mała. O charakterze koszuli decydują również kolory i wykończenia. Barwy uniwersalne, zaliczane do klasyki formalno-biznesowej to biel oraz jasny błękit i róż, ewentualnie blada zieleń. Bezpiecznym doborem będzie koszula gładka, choć można ja wymienić na wariant zdobiony dyskretnym wzornictwem. Wybierając krawat najłatwiej jest kierować się zasadą ton w ton, która wymaga, by dodatek był w utrzymany w odcieniu trochę ciemniejszym niż sama koszula. Przy wyborze wskazane jest zwrócić również uwagę na sam kołnierzyk. Klasyczny, czyli prosty jest wąski oraz wymaga doćc podobnego węzła. Włoski posiada szerszy rozstaw skrzydełek oraz pasuje do dużych węzłów, natomiast kołnierzyk amerykański jest trochę mniej formalny przez wzgląd na guziczki, spinające skrzydełka z koszulą. Dla zainteresowanych tematem więcej można odnaleźć tu: sklep internetowy z koszulami.