Chociaż w sumie wiele słychać o tym, że dbanie o środowisko naturalne to bardzo ważna sprawa, to kiedy spaceruję ulicami zamieszkiwanego przeze mnie miasta, najzwyczajniej wyraźnie dostrzegam, iż nie jest tak dobrze. Widuję wiele śmieci, co jest nieodpowiednie dla natury, ale również sprawiające, iż nasze miasta nie wyglądają tak elegancko jak byśmy tego chcieli. Nie chcę może w tym artykule wspominać odnośnie zmiany prawa, sporo bardziej srogiego karania takich ludzi, którzy zaśmiecają świat. Chyba będzie lepiej, jeśli pomyślimy co zrobić, aby ludzie chętniej przestrzegali już obowiązujące prawa. Istotne są choćby pojemniki na śmieci…

kosze na śmieci

Autor: PEKA
Źródło: PEKA

Muszą być one z pewnością stawiane w większych liczbach. Doskonale wiem, że polskie miasta nie są zamożne, praktycznie toną w długach, lecz tak naprawdę plastikowe pojemniki na śmieci to inwestycja na całe lata. A więc jeśli zostanie rozstawionych dużo więcej koszy, w automatyczny sposób zmniejszy się liczba śmieci na chodniku. Naturalnie i tak nie będzie perfekcyjnie, ponieważ niektórzy osobnicy myślą, że żyją w buszu, ale z pewnością należy pamiętać o pojemnikach plastikowych na wszelkiego rodzaju śmieci – pewnie każdy może się ze mną zgodzić.

Myślę, iż prawo musi być srogie, ale na pewno powinno być także odpowiednio egzekwowane.

Kliknij ten link i zobacz tam uwagi o nas (http://www.jwp.pl/uslugi/doradztwo-strategiczne/). Gdy pojawią się jakieś niejasności, to z przyjemnością Ci na wszystkie odpiszemy.

Czyli odpowiednie służby muszą efektywniej funkcjonować. Trzeba także odrobinę napisać na temat selektywnej zbiórki odpadów. Akurat w moim mieście posiadamy te pojemniki, które są zgodne z unijnymi normami, ale to w dalszym ciągu coś mało na czasie. Kiedy byłem przez pewien czas w urokliwej, acz zimnej Finlandii, doszedłem do wniosku, iż selektywna zbiórka odpadów (więcej info: ) w żadnym razie nie może być ignorowana. Fakty są takie, że dużo od tego w jaki sposób postępujemy na co dzień z odpadami zależy.

Bardzo często narzekamy się chociażby na ostatnią reformę dotyczącą właśnie śmieci.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania zobacz, co jest w ofercie (https://cukier-krolewski.pl/), która dotyczy pokrewnej kwestii.

Według mnie to świetna decyzja – naturalnie niedopracowana, ale jakby nie patrzeć sprawiająca, że będzie więcej porządku ze śmieciami. Przed kilkoma dniami byłem na grzybobraniu – naprawdę nie chciałbym, aby w dalszym ciągu nasze lasy były zaśmiecane. A więc jak widać, zasadniczo nie ma żadnego problemu z tym, aby jakoś pomóc środowisku naturalnemu. Jednakże prawda jest taka, że nie zawsze o tym pamiętamy. Musimy zmienić własne myślenie, a Ziemia będzie dużo bardziej zadbana.