Sopot to jedno z trzech miast należących do aglomeracji nazywanej Trójmiastem. Sopot położony jest pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, wzdłuż piaszczystego wybrzeża Zatoki Gdańskiej i uważany jest za najbardziej słynną miejscowość wypoczynkową w regionie. Czytając oferty na sto procent powinno się uwzględnić Sopot i stosownie wcześniej zarezerwować noclegi albo wynająć pensjonaty wypoczynkowe nad morzem.

Krzywy Domek w Sopocie

Autor: dungodung
Źródło: http://www.flickr.com/
Miasto Sopot funkcjonuje zarówno, jako kurort turystyczny jak i miejscowość lecznicza.

Kiedy czytasz o posiadającej fascynującą Cię treść nowej stronie, to wcześniej zweryfikuj info (http://www.kasprowy.pl/hotel/atrakcje) dotyczące źródeł, z których czerpie ona wiadomości.

Jego symbolem jest molo spacerowe – najdłuższy nadmorski pomost wykonany z drewna w Europie (pięćset dwanaście metrów).

Przy molo mieści się otworzona do obejrzenia latarnia morska oraz Plac Zdrojowy z uzdrowiskowymi budynkami uzdrowiskowymi, muszlą koncertową i wodotryskiem. W tym miejscu ma swój zaczątek główny sopocki deptak i centrum rozrywkowe miasta – ulica Bohaterów Monte Cassino, określana potocznie Monciakiem. Deptak otaczają kamienice z przełomu XIX i XX w. i znajdują się przy nim kina, teatr, popularne kluby, kawiarnie i kramy lokalnych artystów. Znajduje się również tutaj zaskakujący swoją budową Krzywy Domek. Sopocki Zakład Balneologiczny przystrojony jest przez rozmaitego rodzaju witraże i rzeźby i oferuje pacjentom uzdrawiające kąpiele solankowe a także inhalacje (szerzej pod adresem – ).Do najistotniejszych zabytków i obiektów miasta należą: ewangelicko – augsburski Kościół Zbawiciela, średniowieczne grodzisko potocznie określane „Górą Zamkową” albo „Patelnią” na szczycie którego mieści się obwałowany majdan grodowy o wymiarach 45 x 49,5 m, cmentarz żydowski z tysiąc dziewięćset trzynastego roku, Dworek Sierakowskich i Dworek Młynarza.

Na miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu w Sopocie czeka mnóstwo atrakcji: lodowisko mieszczące się na lądowej części mola, wyciąg narciarski na Łysej Górze, korty tenisowe, Aquapark, boiska siatkówki plażowej i szansa uprawiania wielu sportów wodnych.

Najważniejszą aranżowaną w Sopocie imprezą jest Sopot Festival, w trakcie, którego na estradzie Opery Leśnej śpiewają zarazem polskie, jak i zagraniczne znakomitości. Inne atrakcyjne sopockie wydarzenia, które odbywają się w mieście, to: Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Festiwal TopTrendy i Kabareton, Sopot Film Festival. Sopot jest także gospodarzem ważnego turnieju tenisowego Orange Prokom Open (aktualne informacje – odniesienie).

Do wyjątkowo wartościowych terenów w sąsiednich okolicach Sopotu jest zalesiony Trójmiejski Park Krajobrazowy a także Rezerwat Przyrody Zajęcze Wzgórze z wieloma unikatowymi gatunkami roślin i ptaków.

Wybierając na wakacje Sopot trzeba poświęcić ciut czasu na zobaczenie także Gdyni i Gdańska. Najprościej jest dostać się tam znaną kolejką kursującą przez Trójmiasto. Poza tym do Gdyni można dotrzeć rowerem specjalną ścieżką rowerową lub na piechotę plażą.