Od czasu gdy komputery pojawiły się w sprzedaży, to ludzie z ogromną energią używają je do grania. Dzisiaj można wręcz powiedzieć, że na graczach właśnie opiera się ogromna część przemysłu komputerowego. Bo do jakich innych celów mogłyby być wykorzystane wydajne karty graficzne, które potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych, jak nie do przejścia jeszcze jednej gry z fantastyczną grafiką?

wejdź na stronę www

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku komputerowych gier bardzo dużo również zrobił internet, firmy produkujące gry zaczęły udostępniać je na mocnych platformach, umożliwiając tym samym możliwość toczenia rozgrywek z graczami z wielu krajów. Dzisiaj gry te fascynują nie tylko doskonałą grywalnością, ale także graficznymi możliwościami. Wygląd niektórych sporo przewyższa najlepsze produkcje sprzed kilkunastu laty, a tak naprawdę nie wykorzystują one prawie wcale mocy współczesnych kart grafiki.

Od jakiegoś czasu niektóre gry urosły do rangi sportowej, organizowane są nawet mistrzostwa świata, w których zaczyna brać udział zwiększająca się ilość graczy. Ostatnie takie rozgrywki były nawet transmitowane na żywo w telewizji, co najlepiej świadczy o popularności takiej formy rozrywki. Jedną z najbardziej popularnych gier internetowych, w jaką można zagrać na swoim komputerze stała się gra imperia online. Zaliczana jest ona do największych hitowych produkcji tego typu, a mimo to cały czas jest ogromnie popularna. Zaczyna się od kierowania niewielką osadą, którą przez odpowiednie decyzje można szybko rozwijać.

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli decyzje będą właściwe, to w krótkim czasie urośnie do dynamicznego miasta i stanie się częścią dużej krainy. W tej właśnie grze jeden grający może zarządzać nawet ponad dwudziestoma miastami, więc możliwości rozwoju tu są naprawdę duże. Jako że będzie to gra o charakterze bitewnym, to ogromna jej część opiera się na walkach z innymi graczami. Dlatego też planując rozwijanie swojego królestwa trzeba bardzo umiejętnie pogodzić rozwój miast i równoczesne umacnianie swojej armii. Konieczne będzie zachowanie równowagi pomiędzy utrzymaniem odpowiednio działającej gospodarki a dobrze wyposażoną, gotową na wszystko armią.