Wszystko zmienia się w kosmicznym tempie. Technika pędzi do przodu nie oglądając się za siebie. Dostajemy najnowszej technologii gadżety, które być może ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, lecz zabijają jakiekolwiek domysły.

Mamy smartfony, w których są już chyba wszystkie możliwe aplikacje, ale przez tę dostępność tracimy coś więcej, coś, co można umieścić w stwierdzeniu, że każda kolejna rzecz przestała być na swój sposób magiczna. Co to tak naprawdę oznacz?

Kiedyś w czasie głębokiej komuny otrzymać futbolówkę jako podarunek to było coś. Mimo tego, iż prędko traciła swój dziewiczy urok, bo kopało ją całe blokowisko, to już na zawsze

Telefon starego typu

Autor: tony_duell
Źródło: http://www.flickr.com

pozostała w sercu, jako ważny przedmiot, jako coś, do czego możliwe było się przywiązać, coś, co nawetmożna na swój sposób pokochać. Tak to było, gdy naokoło było mało towarów, a te dostępne były zbyt kosztowne. W dzisiejszych czasach nie ma tego typu problemu.

W każdym markecie dostaniemy piłkę za grosze. Oczywiście, to zależy, jaką chcemy, gdyż przecież możemy kupić futbolówkę z wyższej pułki, jednak mamy wolny wybór, nie jesteśmy przymuszeni by

Ludzie w mieście

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

wydać dużą kwotę gotówki. Zwyczajnie kupujemy taką, która odpowiada nam cenowo. Niszczy to jednak magię tych przedmiotów, bo bardzo szybko zamienimy tę rzecz na inną. I I tak do znudzenia.

Podobnie jest z telefonami. Kiedyś był jeden, w domu, a kiedy pojawiły się na rynku pierwsze wielkie komórki to traktowało się je jak rzecz święta. A teraz? Wymiana, co chwilę i zero zobowiązań. A przypominasz sobie pierwszy aparat fotograficzny, pierwszą lampę studyjną, którą traktowałeś jak słońce, które może zaraz zgasnąć już na wieki, pierwszy namiot bezcieniowy (specjalistyczne lampy studyjne) lub palniki do lamp. Nie da się ukryć, dziś pewnie łatwiej wymienisz na nowszy, a dawniej te sprzęty były na wagę złota.

W dzisiejszych czasach działamy niby jak organizator ścienny (więcej o palnikach do lamp i organizatorach ściennych odszukasz tu: polecane organizatory ścienne). Umieszczamy na nim te ważne w danym momencie informacje, ale tylko na chwilę, ponieważ zaraz pojawia się kolejna i jeszcze jedna. Dzisiejsze czasy to taka tymczasowość, która najmocniej właśnie objawia się w traktowaniu przedmiotów. Są dla nas jak koledzy i koleżanki, których poznajemy na wczasach, a później kontakt się urywa. Są jedynie na chwilę, a później lądują na strychu.