Każdego dnia mierzymy się z trudnymi sprawami. Czasem są to znane nam dobrze sytuacje, z którymi nie raz musieliśmy się mierzyć, czasami jednak pojawiają się okoliczności nieco mniej oczywiste, które czynią, że nowe wyzwania to są faktycznie – jak nazwa wskazuje – całkiem nowe klimaty.

Nie raz sobie jednak z takimi kłopotami radziliśmy, więc dlaczego i nie teraz? Skoro tak, dlaczego taki brak wiary wkradł się w Twoje postępowanie?

Oczywiście, mamy lepsze i gorsze okresy, to normalne. Czasem potrafimy ogarnąć wszystko i stanąć do walki z każdym kłopotem, innym razem jest zupełnie odwrotnie, a z naszej walki pozostaje tylko rezygnacja i zażenowanie. Jaki mamy wpływ na to, jaki jest nasz stan? (Sprawdź kalkulator odsetek ustawowych) Mamy pewnie na niego wpływ, lecz nie powinniśmy przeceniać jego znaczenia. Na pewno, gdy wybierzemy się na jakieś szkolenie z działu rozwoju osobistego poznamy wiele różnych teorii, o tym, jakie to istotne, że jesteśmy wojownikami, że potrafimy walczyć i w ogóle możemy zaskoczyć cały świat.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Dużo w tym racji, lecz zawsze pamiętajmy, by mierzyć siły na zamiary i być świadomym, że osobą, którą ma o nas największe pojęcie jesteśmy my sami. Może i wydaje się to banalne, jak te wszystkie wspaniałe recepty speców od samodoskonalenia, jednak jest faktem, to że my i tylko my najlepiej i najbardziej brutalnie sobie ocenimy nie podlega dyskusji. Pytanie tylko, czy jesteśmy gotowi na to, gdyż nie każdy umie spojrzeć prawdziwe w twarz, by przyznać, do posiadania słabości, że ma się wady i że rzeczywiście nasza doskonałość nie jest taka doskonała, na jaką wygląda.

Nie będziemy mądrzejsi w niektórych sprawach z dnia na dzień, ale nie jest to ważne, nie musimy bowiem znać podatek liniowy stawka, ani interesować się kalkulatorem odsetek ustawowych, nie wszyscy muszą wiedzieć jak wypisać fakturę na podstawie paragonu… Specjalnie użyto tu takich sformułowań, gdyż niektórzy myślą, że wszystko wiedzą, a kiedy przyjrzymy się trochę różnym sprawom, okaże się, że świat jest zbytnio skomplikowany, żeby tak właśnie było.