Sieć WWW daje wielkie możliwości dla dużej liczby niszowych sklepów. Dzięki łatwemu dostępowi do sieci możliwe jest zakładanie sklepów, które z uwagi na niski obrót miałyby trudności z utrzymaniem się, gdyby nie działały w wirtualnej rzeczywistości.

Dla kupującego, rynek wirtualny daje opcje zakupu produktów z całego świata, a więc przede wszystkim tych niedostępnych w kraju. Właściciele sklepów także na tym korzystają, jeśli tylko stworzą angielską wersję językową sklepu internetowego, jak również ustanowią cennik płatności za wysyłkę z innego kraju. W internecie można znaleźć już zarówno sklepy rzemieślnicze, lombardy, outlety, galerie sztuki jak i zamówić różnego rodzaju usługi.

Oferta internetowa

Komputer

Autor: CTEP AmeriCorps
Źródło: http://www.flickr.com

Oferta sklepów w sieci w szerokim znaczeniu jest bardzo interesująca. Obecnie w Polsce działa ponad 10 000 sklepów internetowych, ta liczba nieustannie rośnie. Nie można jednoznacznie powiedzieć która branża jest najczęściej reprezentowana w internecie, ale bez wątpienia jest tam bardzo dużo sklepów elektronicznych, jak na przykład pozytywnie opiniowany przez wielu użytkowników Oprócz tego można tu znaleźć dużo księgarni, sklepów z telefonami komórkowymi i dużo innych. Niesłabnącą popularnością cieszą się sklepy które oferują towar wprost od producenta, czyli tzw. outlety. Outlety są popularne dzięki branży odzieżowej, gdzie takie sklepy są popularne wśród klientów poszukujących oryginalnych ciuchów zaprojektowanych przez lokalnych projektantów. Przykładem outletu internetowego, zajmującego się głównie sprzedażą sprzętu elektronicznego i AGD jest O wspomnianych wyżej sklepach można przeczytać np. tutaj:

Praca na komputerze

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ofert w tym samym miejscu
W sklepach wirtualnych często można spotkać zróżnicowaną ofertę – dosyć nagminnie spotykane są sklepy mające w ofercie zarówno armaturę sanitarną, jak i elektronikę. W ten sposób klienci robiący zakupy nie muszą wybierać kilku sklepów, płacą również tylko jedną opłatę za wysyłkę. Jednym z bardziej znanych sklepów prowadzących tego typu sprzedaż jest cieszący się dobrą opinią wśród klientów. Kolejnym przykładem oferty przeznaczonej dla wielu klientów są sklepy internetowe, które prowadzą sprzedaż hurtową i detaliczną równocześnie. Zaletą robienia zakupów w takim sklepie jest zazwyczaj niski koszt transportu, wykonalny dzięki rozwiniętej sieci dystrybucyjnej. Korzystnym przykładem sklepu z ofertą tego rodzaju jest sklep mający w ofercie opał – Ciekawe informacje o wymienionych sklepach można znaleźć na tej stronie www: informacje o sklepie.