Miniaturyzowanie to faktycznie sztuka. Najwybitniejsi twórcy budują modele kilka lat, które swoim wizerunkiem oddają realność. Zwyczaje modelarskie przenoszone są zazwyczaj w rodzinie, od dziadka do wnuczka.

Modelarstwo to zainteresowanie, które nie tylko jednoczy pokolenia ale też dużo ludzi z umiłowaniem do miniaturyzowania. Bardziej biegli twórcy modeli dzielą się własną wiedzą i tajnikami sklejania w

model żołnierza

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com

kołach miłośników modelarstwa czy też w trakcie wystaw modelarskich. Modelarstwo uczy zaradności oraz systematyczności.

Liczą się też zdolności manualne, wyobraźnia oraz zaciekawienie daną tematyką. Miniatury można tworzyć z rożnego rodzaju materiałów. Konstruktorzy miniatur mają do dyspozycji sklepy modelarskie rc, które oferują rozmaitego rodzaju materiały, z których wykonuje się modele: drewno, karton, plastik. Poskładanie wszystkich fragmentów całości to tylko rozpoczęcie pracy z modelem. Zasadniczym założeniem wszystkich modelarzy jest generalnie jak najstaranniejsze oddanie szczegółów pierwowzorów w miniaturach. Modele głównie taboru kolejowego nie są sztywne jak na przykład miniatury samolotów czy statków lecz dynamiczne.

Może Cię też zainteresować – akumulatory lipo

Rozrywka z takimi miniaturami polega na jeżdżeniu małymi pociągami po torach. Oczywisty jest więc fakt, że jazdą małych pociągów powinno się jakoś zawiadywać. Najczęstszym wyborem modelarzy, szukających wydajnego zasilania do swoich konstrukcji to zasilanie li-pole. Akumulatory litowo-polimerowe posiadają sporo plusów, które sprawiają, że są niezbędnym składnikiem wielu konstrukcji. Od chwili powstania modelarstwa wciąż modyfikowano sposoby kierowania, tak aby były coraz bardziej praktyczne i skuteczne.