Jest to średniej wielkości wyspa o powierzchni 65 tys. km kw. Zamieszkuje na niej blisko 21 mln osób. Niełatwo sobie wyobrazić ile cudowności jest ukrytych na tak małym obszarze. O wspaniałości tego zakątkaświadczy nawet jego nazwa – w starożytnym języku indyjskim Sri Lanka oznaczała „olśniewający kraj”. Obecnie kojarzy się ona turystom szczególnie z egzotyczną plażą i z leżeniem na słońcu.

wakacje, wczasy, wycieczki, egzotyka
Rzeczywiście, jest| tu mnóstwo cudownych plaż, ale to nie wszystko. Swoją wyjątkowością olśniewają także dzikie zwierzęta. Do najbardziej popularnych zalicza się zapewne słoń indyjski. W prawdziwych warunkach zajmuje on miejsca położone w górach na wysokości ok. 2000 m n.p.m. Warto wspomnieć, że najwyżej położonym szczytem na Sri Lance jest Piturutalagala, osiągająca wysokość 2500 m n.p.m.

W świecie zwierząt możemy zobaczyć tu także krokodyle, lamparty, szakale, małpy oraz przepiękne, kolorowe ptaki, takie jak tukany czy papugi. Cały ten krajobraz możemy obserwować bez obaw, ponieważ na na obszarze kraju znajduje się ok.

Czy pragniesz głębiej przestudiować omawiany na tej stronie temat? Jeżeli tak, bez obaw kliknij tu, aby zobaczyć więcej na tej witrynie (http://www.kasprowy.pl/).

dziesięciu parków narodowych. Wycieczki egzotyczne, takie jak ta, z pewnością niosą ze sobą niemało ekscytujących wrażeń. Czasem mamy pojęcia jednak, jak zorganizować taką wycieczkę. Najbardziej optymalną opcją wydaje się być wówczas po prostu Sri Lanka last minute (sprawdź ceny). Nie mamy już obowiązku martwić sprawdź cenyzbyt wiele spraw. O niemal każdą z nich zadba bowiem w naszym imieniu biuro podróży. Dzięki temu możemy się zrelaksować i spokojnie poznawać gotowy program podróży. Mamy większe poczucie bezpieczeństwa i mamy okazję skuteczniej odpocząć. Do zalet tego typu podróży należy przeważnie również niższa cena.

Opcja Sri Lanka last minute byłaby bowiem prawdopodobnie jedną z najmniej kosztownych dostępnych ofert. Dodatkowo, za darmo dostaniemy też dreszczyk emocji związany z szybką decyzją o dalekiej wycieczce. Wyjątkowe emocje towarzyszą pewnie również śmiałkom, którzy decydują się zwiedzić tę wyspę samodzielnie. W takiej sytuacji zaplanowanie wyprawy wymagałoby od nas jednak dużo więcej zaangażowania i czasu.