Wiele kobiet ma pewne preferencje jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny i sposób ubierania się facetów. Niektóre chętniej zawieszą oko na szczupłym brunecie w eleganckim stroju, inne na jasnowłosym facecie drobnej postury ubranym w stylu sportowej elegancji.

czarna koszula męska

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże jest określony kanon zestawień, które – niezależnie od konkretnego gustu albo smaku – wyglądają po prostu świetnie lub po prostu fatalnie. Zawsze będą trendy modne koszule męskie z wywiniętymi mankietami. Pasują do dżinsów, do spodni materiałowych i do krótkich spodenek. Nienachalna elegancja pasuje wielu facetom, dlatego dobrze w swojej garderobie mieć kilka koszul, jakich krój pozwala na to, aby wywijać rękawy. Świetnie zaopatrzony sklep z koszulami z pewnością sprosta oczekiwaniom panów. Na nieoficjalnych wyjściach zawsze całkiem nieźle wygląda sportowa marynarka z popularnymi ostatnio naszywkami na łokciach w innym kolorze. Marynarki te mają wiele modeli, dlatego zarówno nie za bardzo postawni, jak i dobrze zbudowani panowie – po wybraniu odpowiedniego fasonu – będą się w nich fajnie prezentować. Latem, gdy stosunkowo łatwo jest zestawić strój (może przez mniej elementów?), warto postawić na lniane spodnie zamiast krótkich spodni. Krótkie spodenki nadają się tylko na plażę, popołudniowe wyjście z przyjaciółmi czy grilla, lecz absolutnie nie nadają się na codzienne chodzenie do pracy. Lniane, przewiewne spodnie są wybawieniem przy wysokich temperaturach i wyglądają po prostu świetnie. Dla panów, którzy nie lubią jasnych odcieni, polecane są modele w kolorze stalowym czy ciemnej zieleni. Jeżeli rozprasowanie lnu stanowi kłopot, można wybrać spodnie z jakąś domieszką niegniotących tworzyw sztucznych, ale tracimy tu na przewiewności i komforcie noszenia.

elegancka koszula dla mężczyzny

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, na duży minus zasługuje zestawienie białych, tenisowych skarpet z ciemnymi butami – czy to wyjściowymi, czy sportowymi. Skarpetki również są niemile widziane przy sandałach, o czym wielu mężczyzn, szczególnie starej daty, wydaje się nie wiedzieć. Bardzo źle wyglądają modne koszule męskie z krótkim rękawem noszone w sytuacjach oficjalnych albo do pracy, gdzie wymagany jest strój formalny. Niestety, można to przyrównać jedynie do założenia krótkich spodni do eleganckiej marynarki. Byłoby dobrze, gdyby sklep z koszulami dokładał do zakupów mały przewodnik po noszeniu koszul, może faceci uniknęliby wielu wpadek. Prawdą jest, że o gustach się nie dyskutuje, ale dobrze jest powiedzieć komplement mężczyźnie fajnie ubranemu. Komentowanie tych mniej udanych zestawień nie jest raczej na miejscu.