Jedną z najwcześniej założonych, a równocześnie największych miejscowości w Polsce jest Wrocław. Obecnie zajmuje on powierzchnię prawie trzystu kilometrów, co daje czołowe miejsce pośród największych miejscowości w naszym kraju.

Wrocław nocą

Autor: Kuruman
Źródło: http://www.flickr.com
Analogicznie będzie z ilością mieszkańców, na stałe mieszka we Wrocławiu ponad 600 tysięcy, żeby w czasie roku akademickiego wzrosnąć o kolejne sto pięćdziesiąt tysięcy, bo mniej więcej taka jest ilość studentów stacjonarnych i zamiejscowych. Wrocław od dawna uznawany jest za stolicę Śląska, co potwierdza administracyjny podział. Przez długi czas Wrocław był stolicą wojepodział (polecana kancelaria adwokacka przy podziale majątku- www.kancelaria-cpr.pl/oferta/podzial-majatku/) wrocławskiego, które po okresie reform przeszło na dolnośląskie, spełnia również niezwykle istotną rolę gospodarczą w rejonie, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy zaczął przyciągać inwestorów z wielu krajów. Zobacz również: (Co warto zobaczyć we Wrocławiu) Lecz najbardziej chyba Wrocław jest znany ze swoich walorów turystycznych. W każdym roku Wrocław jest odwiedzany przez kilka milionów turystów, a jego niektóre zabytki są znane na całym świecie, co będzie przyciągać ogromną ilość odwiedzających z innych krajów.

Niewątpliwie jednym z najczęściej zwiedzanych miejsc jest wrocławski rynek. Stoją na nim stare, zabytkowe kamienice, które pamiętają czasy przed wiekami a także przepiękny Ratusz, który jest symbolem tej miejscowości, w rejonie rynku praktycznie czas jest pełno turystów i wrocławian. Spore znaczenie dla wrocławskiej turystyki ma Odra, w mieście tym doskonale wykorzystano jej zalety.

Z tego też powodu liczne wycieczki po Wrocławiu odbywają się w dużej części na statkach i tramwajach wodnych, popularne są także przejażdżki zabytkowymi autobusami i tramwajami wodnymi. Lecz chyba najwięcej gości przyjeżdża do tego miasta aby zobaczyć największy w naszym kraju zoologiczny ogród. Słynie on głównie z ogromnej liczby zwierząt, jakie można w nim oglądnąć, a także z otwartego niedawno oceanarium. W niezwykłej scenerii można oglądać przepiękny podwodny świat, już po pierwszych kilku miesiącach liczba chętnych na zwiedzanie tego była tak ogromna, że całkowicie zaskoczyła właścicieli ogrodu zoologicznego.