Pragniesz mieszkać w raju, nawet na krótką chwilę? Pewnie, kto by nie chciał! Myślisz, że totrudne do osiągnięcia? Zastanawiasz się nad tymi wszystkimi płatnościami, nie wiesz czy sobie dasz radę z finansowego punktu widzenia?

morze

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Przebywasz w pracy i nie masz okazji się skupić, bo wiesz, że miałbyś szansę w tym momencie przenieść się do zupełnie innego świata? Nie zapominaj, życie masz tylko jedno, a to znaczy, że nie warto spędzić całego życia w pracy, na nudnych czynnościach, zafunduj sobie wczasy życia, inwestuj na przykład w wakacje >> wakacje mongolia na karaibach.

Karaiby noszą swą nazwę od plemiona Indian Carib, którzy zasiedlali południowo-wschodnie wyspy łańcucha. Archipelag wysp Karaiby znany jest jednak pod różnymi nazwami. Najwcześniejszą jest nazwa Indie Zachodnie nadana pomyłkowo przez słynnego Krzysztofa Kolumba, gdy przypłynął on w ten rejon w 1492 roku. Twierdził on, że wyspy leżą w sąsiedztwie Indii. Indie Zachodnie obecnie to nie tylko wyspy karaibskie ale również Bahamy, Turks i Caicos i leżące zupełnie na północ Bermudy. To świetne miejsce na karaiby wycieczki.

Hiszpania i Francja z kolei określały zdobywane przez siebie wyspy Antylami, w nawiązaniu do mitologicznej wyspy Atlantyku, Antyla. Część Karaibów powszechnie znana jako Małe Antyle rozdzielona została ponadto na wyspy Podwietrzne i Zawietrzne, nazwy pokazujące położenie w odniesieniu do wiatrów, które pojawiają się nieustannie z północnego-wschodu.Ślub na Dominikanie

A co powiesz na ślub na Dominikanie? Dominikana to jedna z najatrakcyjniejszych wysp archipelagu Wielkich Antyli, od północy otoczona wodami Atlantyku, a od obszaru południowego Morzem Karaibskim. Wyspa podzielona jest między dwa państwa – wschód to Republika Dominikany, a zachód to Republika Haiti. Część centralna wyspy jest górzysta i porośnięta tropikalnymi lasami, doskonała do licznych wycieczek aktywności wspinaczkowej.
Okazja nurkowania na Dominikanie to dobra okazja

karaiby

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Na wybrzeżu karaibskim i atlantyckim odnajdziemy wspaniałe warunki do aktywnego spędzania czasu i wylegiwania się na piaszczystej, ciepłej plaży.

Masz w planach zdobyć inne informacje na opisywany temat? Zapewne notka z witryny także je zawiera, zatem kliknij w to miejsce i poznaj je starannie.

Odkrywca Dominikany, Krzysztof Kolumb uważał wyspę jako raj na ziemi. To bardzo trafne określenie. Mieszkańcy Dominikany są bardzo przyjaźni, uprzejmi i mili, zawsze bez problemu pomogą zdezorientowanemu turyście. Żeby poznać ich charakter i styl życia, dobrze udać się do regionalnej tawerny lub na targ. Co warto wiedzieć przed wyjazdem?