Pragniesz mieszkać w raju, nawet na krótką chwilę? Pewnie, kto by nie chciał! Myślisz, że totrudne do osiągnięcia? Zastanawiasz się nad tymi wszystkimi płatnościami, nie wiesz czy sobie dasz radę z finansowego punktu widzenia?

morze

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Przebywasz w pracy i nie masz okazji się skupić, bo wiesz, że miałbyś szansę w tym momencie przenieść się do zupełnie innego świata? Nie zapominaj, życie masz tylko jedno, a to znaczy, że nie warto spędzić całego życia w pracy, na nudnych czynnościach, zafunduj sobie wczasy życia, inwestuj na przykład w wakacje na karaibach.

Karaiby noszą swą nazwę od plemiona Indian Carib, którzy zasiedlali południowo-wschodnie wyspy łańcucha. Archipelag wysp Karaiby znany jest jednak pod różnymi nazwami. Najwcześniejszą jest nazwa Indie Zachodnie nadana pomyłkowo przez słynnego Krzysztofa Kolumba, gdy przypłynął on w ten rejon w 1492 roku. Twierdził on, że wyspy leżą w sąsiedztwie Indii. Indie Zachodnie obecnie to nie tylko wyspy karaibskie ale również Bahamy, Turks i Caicos i leżące zupełnie na północ Bermudy. To świetne miejsce na karaiby wycieczki.

Hiszpania i Francja z kolei określały zdobywane przez siebie wyspy Antylami, w nawiązaniu do mitologicznej wyspy Atlantyku, Antyla. Część Karaibów powszechnie znana jako Małe Antyle rozdzielona została ponadto na wyspy Podwietrzne i Zawietrzne, nazwy pokazujące położenie w odniesieniu do wiatrów, które pojawiają się nieustannie z północnego-wschodu.Ślub na Dominikanie

A co powiesz na ślub (ślub i wesele) na Dominikanie? Dominikana to jedna z najatrakcyjniejszych wysp archipelagu Wielkich Antyli, od północy otoczona wodami Atlantyku, a od obszaru południowego Morzem Karaibskim. Wyspa podzielona jest między dwa państwa – wschód to Republika Dominikany, a zachód to Republika Haiti. Część centralna wyspy jest górzysta i porośnięta tropikalnymi lasami, doskonała do licznych wycieczek aktywności wspinaczkowej.
Okazja nurkowania na Dominikanie to dobra okazja

karaiby

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Na wybrzeżu karaibskim i atlantyckim odnajdziemy wspaniałe warunki do aktywnego spędzania czasu i wylegiwania się na piaszczystej, ciepłej plaży. Odkrywca Dominikany, Krzysztof Kolumb uważał wyspę jako raj na ziemi. To bardzo trafne określenie.

Jeśli zainteresował Cię ten materiał, to nie czekaj oraz zobacz szczegóły na stronie. Na pewno przekonasz się, że tam także są to niezwykle interesujące informacje.

Mieszkańcy Dominikany są bardzo przyjaźni, uprzejmi i mili, zawsze bez problemu pomogą zdezorientowanemu turyście. Żeby poznać ich charakter i styl życia, dobrze udać się do regionalnej tawerny lub na targ. Co warto wiedzieć przed wyjazdem?