Kołobrzeg to pewnie wszystkim ludziom znana miejscowość nad naszym morzem. Z pewnością w tym mieście nie będzie nudno, gdyż jest tu rzeczywiście wiele atrakcji. W okolicach Kołobrzegu nie ma przemysłu, więc możemy się zrelaksować oddychając czystym powietrzem. Z tego powodu też wiele ludzi przyjeżdża tu w celach rehabilitacyjnych, ponieważ morski klimat doskonale wpływa na drogi oddechowe. Jest tu też wiele pensjonatów i wspaniałych miejsc noclegowych, hotel w Kołobrzegu może zachwycić przyjezdnych.

kołobrzeg

Niesamowicie ciekawa jest na pewno informacja, iż nazwa Kołobrzeg powstała dopiero po wojnie. Przed wojną była tu miejscowość Altstad, co znaczy “Stare Miasto”.

Zdecydowanie przeczytaj aktualny artykuł na omówiony tutaj temat. Nie daj się wyprzedzić innym! Popraw swoją wiedzę na to zagadnienie.

Odnośnie dzisiejszej nazwy, to istnieje spór, skąd się wzięła. Jedni twierdzą, iż to przez bliską odległość od morza, ale wtedy Bałtyk od tego miasta dzieliły około cztery kilometry. Kolejna wersja jest bardziej wiarygodna, otóż część badaczy twierdzi, iż nazwa należy do grupy nazw kulturowych, jakie odnoszą się do obiektów kultury. Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast na Pomorzu. Pierwszy gród znajdował się w miejscu, gdzie dziś znajduje się wieś Budzistowo. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości odnajdziemy w dokumentach ze Zjazdu Gnieźnieńskiego. W 1255 roku, od księcia Warcisława Kołobrzeg dostał prawa miejskie. Wzrost rangi nastąpił dzięki warzelnictwu soli, ale również rozwojowi handlu. W osiemnastym wieku przerobiono go na twierdzę, jaka nie została podbita. Po burzliwych latach, w 1872 roku postanowiono zlikwidować twierdzę, to spowodowało, iż miasto znów mogło się rozwijać. Wtedy Kołobrzeg zaczął się zmieniać w miejsce do wypoczynku. I tak trwa to do dziś – kliknij i przeczytaj.

plaza kołobrzeg

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

A właśnie obecnie Kołobrzeg to najpopularniejsze miasto nad naszym morzem, znajdziemy tu mnóstwo miejsc na odpoczynek, jak hotel spa, posilimy się w dobrej restauracji, zachwyci nas molo oraz szeroka, czysta plaża. Tutejsza plaża jest jedną z najczystszych, zachwyca pięknym piaskiem, przyjemnie na niej spędzać czas. Klimat kołobrzeski jest całkiem łagodny, zimy są lżejsze niż w wielu miejscach w Polsce, lata przyjemną temperaturą. Nie dziwi więc fakt, iż w ciągu całego roku możemy spotkać w tym mieście wczasowiczów czy kuracjuszy. Dla dużej liczby osób, jakich spotyka się na ulicach Kołobrzegu to nie pierwsza wizyta w tym mieście. Nie jest to niespodzianką, gdyż sporo z przyjeżdżających, którzy raz zawitali do tego miasta powraca ponownie – wypoczynek kołobrzeg. Faktycznie jest to miasto, które przyciąga.

Jeśli publikowany artykuł wciągnął Cię zupełnie, to sprawdź także odmienny polecany serwis internetowy, który niewątpliwie posiada równie ciekawe dane.

/J]