Zorganizowane wyjazdy cieszą się ogromną popularnością wśród turystów z całej Europy. Po pierwsze przy tego typu wyjazdach w większości przypadków nie trzeba się o nic martwić, praktycznie wszystkie sprawy typu transport, wynajem hoteli czy opiekę rezydenta będą leżeć po stronie organizatora. Wyżywienie zależne będzie od wybranej opcji wyjazdu, część turystów dużo bardziej woli żywić się w hotelach, inni z kolei raczej wolą spróbować lokalnej kuchni i nie wykupują całościowego wyżywienia.

hiszpania - miasto

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Do niektórych popularnych krajów wręcz trudno dotrzeć inaczej, niż kupując wycieczkę, do krajów afrykańskich czy Azji podróż swoim samochodem możliwa nie będzie. Rynek wycieczek wart jest współcześnie miliardy dolarów, jest więc zrozumiałe, że spora ilość mniejszych i większych firm próbuje zarobić na tym jak najwięcej.

Uradowani są z tego turyści, bo dzięki takiej konkurencyjności ceny wyjazdów będą się utrzymywać na stosunkowo rozsądnym poziomie, choć ma na nie wpływ sporo różnorodnych czynników, na przykład kursy walut czy sytuacja politycznej w popularnych regionach. Jeśli się kupuje wycieczkę jakiś czas przed terminem wyjazdu, to należy za nią przeważnie zapłacić cenę z katalogu.

Niekiedy jednak można trafić na okazje cenowe, szczególnie tuż przed wylotem u niejednego operatora pojawiają się faktycznie bardzo ciekawe hiszpania last minute. Idea takich wyjazdów jest prosta, firma i tak będzie musiała zapłacić za rezerwację i przelot, a sprzedaż wycieczki nawet po mocno zaniżonej cenie tę stratę zmniejszy.

Jednak osoby, którym się wydaje, że wakacje last minute (klik!) to taka super rzecz nie zawsze są świadomi, z czym klik!ie się to wiązać. Często na przygotowanie się do wyjazdu i dotarcie na samolot jest kilkanaście godzin, więc decyzję trzeba podejmować szybko. Poza tym z reguły się nie wie, gdzie akurat będą takie wycieczki, więc planowanie konkretnego kraju przy wyjazdach last minute nie należy do najlepszych pomysłów. Lecz jeżeli chce się trochę zaryzykować, to bajeczne wakacje (wycieczka singapur Ecco Travel) da się faktycznie spędzić za całkiem nieduże pieniądze.