Umowa o zakazie konkurencji mówi o tym, iż pracownik nie zdoła prowadzić wobec pracodawcy żadnej działalności konkurencyjnej. Nie zdoła też naturalnie realizować pracy w ramach stosunku pracy dla podmiotu, jaki prowadzi taką samą działalność. Pracownikowi należy się naprawienie szkody za dochowanie zakazu. W Necie możemy odnaleźć multum wzorcowych umów o zakazie konkurencji i formularzy, z których możemy skorzystać.

Inwestycja

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Prawo podatkowe obejmuje mnóstwo przeróżnych norm i dekretów. Jednym z nich jest doroczne rozliczanie się z podatku. Warto pamiętać o tym, że oprócz zapłacenia podatku za otrzymywane przychody, możemy także skorzystać z odliczeń oraz ulg podatkowych. Rozliczając niektóre deklaracje podatkowe, zdołamy mieć prawo do określonych ulg fiskalnych, przykładowo ulgi prorodzinnej, ulgi na Internet czy także ulgi rehabilitacyjnej. Czytaj też http://www.poradnik.wfirma.pl/-wzor-umowa-o-zakazie-konkurencji-w-umowach-o-prace-oraz-umowach-cywilnoprawnych-z-omowieniem.

Należałoby zorientować się które odliczenia od podatku nam przysługują i z których ulg zdołamy skorzystać . Dzięki temu zapłacimy niższy podatek, a więc ochronimy kapitał. Rozliczenie podatku powinno się wykonać w dobrym, wyznaczonym terminie. Jeżeli nie dotrzymamy terminu składania zeznania fiskalnego, wtenczas zapewne zdołamy zapłacić duże sankcje karne.

Jednak pożądane byłoby pomnieć, iż zobowiązania te nie są wieczne i niektóre posiadają swój termin ważności, a więc mogą ulec przedawnieniu. Może więc zajść przedawnienie zobowiązania podatkowego . Pojęcie to pozostało jednoznacznie ujęte przez regulaminy podatkowe. Przedawnienie zdoła zajść z mocy prawa lub z mocy decyzji administracyjnej. http://poradnik.wfirma.pl/-przedawnienie-zobowiazania-podatkowego-skutki http://poradnik.wfirma.pl/-jak-odliczyc-od-podatku-skladke-na-ubezpieczenie-zdrowotne

podpis

Źródło: pixabay

Można więc stwierdzić, że istnieją dziś dwa typy przedawnienia zobowiązania podatkowego. Zobowiązania podatkowe przedawniają się po upływie pięciu lat od daty, w której upłynął czas zapłacenia podatku. Naturalnie należy wziąć pod uwagę też to, że są wyjątki od tej normy, poniektóre zobowiązania podatkowe przedawniają się już po upływie trzech lat, natomiast nie pięciu.