Umowa o zakazie konkurencji mówi o tym, iż pracownik nie zdoła prowadzić wobec pracodawcy żadnej działalności konkurencyjnej. Nie zdoła też naturalnie realizować pracy w ramach stosunku pracy dla podmiotu, jaki prowadzi taką samą działalność. Pracownikowi należy się naprawienie szkody za dochowanie zakazu. W Necie możemy odnaleźć multum wzorcowych umów o zakazie konkurencji i formularzy, z których możemy skorzystać.

Inwestycja

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Prawo podatkowe obejmuje mnóstwo przeróżnych norm i dekretów. Jednym z nich jest doroczne rozliczanie się z podatku. Warto pamiętać o tym, że oprócz zapłacenia podatku za otrzymywane przychody, możemy także skorzystać z odliczeń oraz ulg podatkowych. Rozliczając niektóre deklaracje podatkowe, zdołamy mieć prawo do określonych ulg fiskalnych, przykładowo ulgi prorodzinnej, ulgi na Internet czy także ulgi rehabilitacyjnej. Czytaj też http://www.poradnik.wfirma.pl/-wzor-umowa-o-zakazie-konkurencji-w-umowach-o-prace-oraz-umowach-cywilnoprawnych-z-omowieniemzięki temu zapłacimy niższy podatek, a więc ochronimy kapitał. Rozliczenie podatku powinno się wykonać w dobrym, whttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-odliczyc-od-podatku-skladke-na-ubezpieczenie-zdrowotnetenczas zapewne zdołamy zapłacić duże sankcje karne.

Jednak pożądane byłoby pomnieć, iż zobowiązania te nie są wieczne i niektóre posiadają swój termin ważności, a więc mogą ulec przedawnieniu. Może więc zajść przedawnienie zobowiązania podatkowego . Pojęcie to pozostało jednoznacznie ujęte przez regulaminy podatkowe. Przedawnienie zdoła zajść z mocy prawa lub z mocy decyzji administracyjnej.

, poniektóre zobowiązania podatkowe przedawniają się już po upływie trzech lat, natomiast nie pięciu.