Termin rozliczeń z fiskusem zbliża się wielkimi krokami. Należy mieć to na uwadze, ponieważ przekroczenie daty terminu złożenia PIT-ów niesie za sobą dotkliwe konsekwencje. Ustawa za to wykroczenie powoduje karę grzywny nałożoną przez urząd skarbowy.

50 złotych

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com

Kary są wymierzane, gdyż pracownicy urzędu skarbowego uważnie kontrolują terminowość składanych dokumentów. O dziwo, obywatel zdecydowanie mniej ryzykuje składając deklarację w terminie, a spóźniając się z zapłatą podatku, niż w momencie, kiedy to dokonuje wpłaty w terminie, ale zwleka z dostarczeniem deklaracji.

Gotowy formularz możemy przesłać do urzędu skarbowego tradycyjnie – wydrukować i zapakować do koperty lub za pomocą internetu . Taki program PIT jest na tyle prosty w obsłudze, iż poradzi sobie z nim nawet użytkownik, który na co dzień nie obsługuje komputera. Na każdym etapie wypełniania deklaracji podatkowej możemy uzyskać również pomoc, w jaki sposób krok po kroku odnaleźć się w programie. Aby wypełnić pity 2016, musimy tylko być użytkownikiem sieci i postępować zgodnie z objaśnioną na stronie instrukcją. Zrozumiałe menu ułatwia wypełnianie rozliczenia podatkowego bez obaw o to, że pominięte zostaną istotne informacje, które w poprawnie przygotowanym formularzu znaleźć się nie powinny.

Nie bój się, że danych na prezentowany temat nie znajdziesz, ponieważ są tu. Wystarczy wejść na proponowany serwis www, który znajduje się pod odsyłaczem.

Warto wywiązać się z obowiązku przed końcową datą rozliczenia. Wówczas przyspieszymy ewentualny zwrot nadpłaconego podatku.

Podczas składania deklaracji, warto też pamiętać, iż wypełniając deklarację mamy szansę by pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Wiele organizacji czeka na ten drobny gest. Można pomóc domom dziecka, organizacjom działającym na rzecz pokrzywdzonych przez los czy przytuliskom dla zwierząt – . Chociaż 1 proc. to drobna suma i wydawać by się mogło, że nic nie znaczy w morzu potrzeb, warto mieć na uwadze, iż w skali kraju uzbierana suma może mieć wielki wpływ na los drugiego człowieka.

Zainteresowały Cię opisywane zagadnienia? Jeśli tak, to zobacz ponadto, co ma w tym temacie ta polecana strona (http://www.certificator.eu/pl/podrecznik-do-certyfikacji/reglament-techniczny-unii-celnej-w-sprawie-bezpiecze%C5%84stwa-produkt%C3%B3w-spo%C5%BCywczych.html). Odnajdziesz tam zbliżone materiały.

Jeśli wypełnimy 3 rubryki w formularzach podatkowych, to wraz z pozostałą grupą podatników, jesteśmy w stanie dokonać dużo dobrego.