Konkursy tudzież loterie są od wielu lat bardzo popularne. Wiele firm decyduje się na ich organizację przykładowo, aby zachęcić klientów do kupna produktów lub nagrodzić wylosowane osoby za to, iż kupują nasze produkty. Z organizowaniem różnego typu konkursów, wiąże się jednak również wiele formalności.

Najistotniejszym punktem podczas organizacji konkursu jest jego regulamin. Jest to swego rodzaju umowa, która zawierana jest z uczestnikami. Regulamin ma za zadanie informować o zasadach konkursu i zawiera informacje o organizatorze i nagrodach, które otrzymają laureaci.

papiery

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo istotne jest, żeby był przygotowany odpowiednio, żeby w razie nieporozumienia sytuacja prawna organizatorów i klientów była jasna. Regulamin często umieszczany jest na stronie internetowej firmy, która jest organizatorem. W trakcie organizacji konkursów uczestnicy przekazują nam swoje dane osobowe. Nawet kiedy jest to tylko adres poczty internetowej czy też numer telefonu są to dane, które przez prawo prawo cywilne wrocław muszą być chronione. Niezbędnym etapem w trakcie organizowania konkursu będzie więc rejestracja bazy w GIODO i umieszczenie w formularzach dla uczestników punktu na temat wyrażania zgody na przetwarzanie danych osobowych – .

Niedopełnienie podanych formalności może poskutkować poważnymi konsekwencjami względem prawa. Ochrona danych osobowych jest bardzo ważna, z tego powodu właśnie nie możemy o niej zapominać. Przechorowywane przez firmę dane muszą być też odpowiednio gromadzone, w bezpiecznym miejscu. Do takich celów mogą służyć przykładowo informatyczne zabezpieczenia zbiorów danych osobowych klientów. Jeśli nagrody w konkursach fundowane będą przez inne firmy, powinniśmy także podpisać z nimi stosowne pisma. Dzięki temu mamy pewność, że fundatorzy wywiążą się z powierzonych obowiązków i w odpowiedni sposób nagrodzą zwycięzców konkursu. Powinniśmy też wiedzieć kiedy mamy do czynienia z loterią, a w jakim przypadku z konkursem. Zobacz informacje: zobacz ofertę.

Konkursy mogą być cudowna zabawą dla klientów i dla organizatorów podczas wyboru zwycięzcy. Gdy decydujemy się na organizowanie konkursu, należy dopełnić wszystkich formalności prawnych, żeby konkurs został uczciwie przeprowadzony.