Gdy podjęliśmy decyzję o wynajęciu naszego mieszkania, to musimy liczyć się z różnymi sprawami. Należy oczywiście wszystko załatwić w zgodnie z prawem. Bo wiadomo, że taki dodatkowy dochód musi być zalegalizowany. Poza tym powinniśmy spisać sensowną umowę między nami a ludźmi, którzy będą wynajmowali od nas konkretny lokal. Co ważne wypowiedzenie umowy musi obowiązywać dwie strony. Bo wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego jest niezbędne osobom, które mają dochód z takiego wynajmowania.

wynajęte mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Gdyby tak każdy mógł z dnia na dzień stwierdzić, że umowa nie obowiązuje, to nie byłoby to przyjemne dla obu stron. Z tego powodu trzeba umówić się na jakiś okres wypowiedzenia – mediait.pl Sp. z o. o.przyjęło się, że jest to jeden miesiąc. Zależnie od tego jak się umówią obie strony, mogą to być również dwa tygodnie albo i 2 miesiące. Należy jednak pamiętać, że wszystko musi być wyraźnie zapisane w umowie. Poza wspominanym okresem wypowiedzenia umowa musi mieć jeszcze wiele innych ważnych punktów. Wzór umowy najmu możemy znaleźć w Internecie i to nie jedynie najmu mieszkania.

Właściwy przychód a dofinansowanie. Wiele osób marzy o tym, żeby dostać jakieś dodatkowe pieniądze. Ale sporo spraw jest związanych z tym, jaki posiadamy przychód. Od przychodu zależy czy dofinansowanie może zostać nam przyznane, a jeżeli tak to, w postaci jakiej kwoty – skąd wziąskąd wziąć dodatkowy przychod gdy chodzi o dofinansowanie to należy nie zapominać, że nie ma nic za free i że trzeba później z wszystkiego dokładnie musieli się rozliczyć. Niektórym ludziom zdaje się, że jeżeli posiadają firmę i dostaną jakieś dofinansowania to nie muszą się już wcale przejmować. Ale to, że dostało się dofinansowanie nie znaczy, że można je wydać, na co mamy ochotę. Pieniądze powinny zostać spożytkowane odpowiedzialnie, co zostanie dokładnie sprawdzone przez wyznaczone do tego organy.

pieniądze

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Tak, więc zastanówmy się nim zaczniemy się starać o jakiekolwiek dofinansowania. Bo czasem i bez owych środków można dać sobie świetnie radę. W dodatku nie na każdy biznes można starać się o dofinansowanie – media it. Dmedia iteżeli, by nam na dofinansowaniu rzeczywiście zależało sprawdźmy, czy któreś będzie obejmowało konkretną branżę i konkretny zakres tematyczny. Bo często bywa tak, że jedyną możliwością jest jednak kredyt w banku.