Jeżeli posiadamy własną firmę, mamy wobec niej dużo obowiązków. Osoby, które zatrudniliśmy muszą być pewne, że stoimy za nimi murem, jeżeli będą dobrze wywiązywały się ze swoich obowiązków. Powinniśmy też pamiętać, że czasem warto jest pomyśleć o dodatkowej umowie z pracownikiem, jedną z takich umów może być na przykład umowa o zakazie konkurencji. Wiadomo, że nie zawsze pracownicy chcą się na to zgodzić. Ale, kiedy taka umowa będzie obejmować tylko czas czynnej pracy w konkretnej firmie to w porządku, ale czasem klauzula o zakazie konkurencji przenosi się na o wiele dłuższy czas, tak, więc zanim podpiszemy umowę musimy ją punkt po punkcie przeczytać.

Będąc szefem w firmie musimy zadbać o to, by we właściwy sposób dokonano księgowania wypłat. Jeżeli chodzi o księgowanie wynagrodzeń, to wzięcie pod uwagę tego, jakie wypłaty dostają wszyscy pracownicy, w tym określenie, na co konkretnie idą środki odciągane z ich wypłat .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wzor-umowa-o-zakazie-konkurencji-w-umowach-o-prace-oraz-umowach-cywilnoprawnych-z-omowieniemamy ułatwiające całe księgowanie. Trzeba również nie zapominać, o tym by wypłaty były przelewane na konto pracownika we właściwym terminie. Bo nie jedynie parownik powinien wywiązywać się ze swoich obowiązków, ale też pracodawca.

dokumenty

Autor: Random McRandomhead
Źródło: http://www.flickr.com

Przed pójściem do sądu

Jeżeli trzeba pozwać kogoś o świadczenia alimentacyjne lub chcemy się z kimś rozwieść, to musimy nie zapominać, że na początek należy napisać pozew. A jak napisać pozew do sądu? Nie zawsze jest to łatwa sprawa, należy sprawdzić jak wygląda ogólny wzór i pisać . Jednak, jeśli nie należy do osób, które są w stanie dać sobie radę z takim pozwem, to dobrze pójść do prawnikahttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-koszty-uzyskania-przychodow-cz-iiy nam żeby sąd przyjął pozew, to powinien być on właściwie napisany. W sytuacji, gdy sprawa nie dotyczy wielkich pieniędzy pozew należy złożyć na odpowiednim formularzu. Nie będziemy wiec musieli uciekać się do pomocy prawnika, bo nie jest to ciężka sprawa . Jednak, kiedy chodzi o duże pieniądze to sensowniej wspomóc się ludźmi, którzy prawnikami.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-przedsiebiorca-w-sadzie-jak-napisac-pozew