Rzeszów jest niesamowicie pięknym jak również dynamicznie rozwijającym się miastem. Przyjeżdżają w te strony coraz częściej młodzi, przedsiębiorczy ludzie. Biorące się z połowy XIX wieku silne tradycje demokracji miały silny wpływ na stan współczesnej rzeszowskiej społeczności. Takie cechy są bardzo cenione, a pośród nich najbardziej warte wspomnienia to otwartość, gościnność oraz chęć wdrażania nowych pomysłów.

Powodują one, iż dla wszystkich przyjezdnych, Rzeszów jawi się jako miejsce niesamowicie pogodne, które warto zgłębić. Zresztą potwierdzają to liczne statystyki, przykładowo w sezonie hotele Rzeszów są zapełnione. Zobacz . Rzeszów to stolica Podkarpacia, centrum Rzeszowskiego Obszaru Metropolitalnego, a także gospodarcze, naukowe oraz kulturalne zaplecze południowo-wschodniej Polski. W tym położonym nad rzeką Wisłok mieście, spotykają się sąsiadujące ze sobą krainy geograficzne. Jedną z nich jest mocno zalesiona Kotlina Sandomierska, kolejną wypełnione pagórkami Pogórze Karpackie.

zamek w Rzeszowie

Autor: Derbeth
Źródło: http://www.flickr.com

Okolice Rzeszowa posiadają całkiem bogate złoża gazu ziemnego i ropy naftowej. To także teren, gdzie umiarkowany klimat oraz obfitość flory i fauny zachęcają do różnorakich aktywności – tych mniej i bardziej aktywnych. Szybki rozwój miejscowości potwierdzony jest w rankingach oraz konkursach ogólnopolskich. Rzeszów jest w elitarnej grupie paru polskich miast, w których żyje się dobrze, a mieszkańcy Rzeszowa czują się w swoim mieściedobrze. Ufają władzy, dobrze przyjmują zmiany, które zachodzą w mieście. Tak między innymi wynika z badań, które zostały opublikowane w 32 dużych polskich aglomeracjach, w ramach projektu “Mój samorząd”. Wspaniale położony u stóp Karpat Rzeszów może poszczycić się także wieloma zabytkami, a do najbardziej interesujących zaliczyć możemy z pewnością kilka z nich.

Wart bliższego obejrzenia jest piętnastowieczny Ratusz, czternastowieczny kościół farny czy wybudowany w XVI wieku Zamek Lubomirskich. Wielką atrakcją dla turystów jest także na pewno znajdująca się pod zabytkowymi budynkami oraz płytą centrum, Podziemna Trasa Turystyczna, która ma 369 metrów trasa do przejścia.zobacz ofertę – pełna treść -To wszystko sprawia, iż coraz więcej osób obiera Rzeszów jako destynację urlopowych wycieczek. Warto zawczasu zaklepać noclegi Rzeszów – zobacz ofertę. Warto dokonać rezerwacji jak najszybciej bo jest wielu chętnych i lepiej to zrobić od razu niż zwlekać.