Wszędzie można spotkać rowery, rowery, wszędzie widać rowery, rowery, każda letnia oferta to rowery, rowery, gdzie nie spojrzysz do dużego sklepu, rowery, lecz jak w tym wszystkim zakupić ten porządny rower, który zdecydowanie przydatny nam będzie przez lata. I przede wszystkim będzie idealny dla nas, dostosowany do naszych potrzeb.

Autor: Giant

Często bowiem, jakaś osoba kupuje rower, który w ogóle nie pasuje sposobu bycia i charakteru danej osoby.

Wszystkie najbardziej istotne dane ma nasza strona internetowa. Sprawdź, czy będzie dla Ciebie użyteczna, a poszukując odmiennych informacji zapewne trafisz ponadto na coś ciekawego.

To tak jak z kupnem psa, jeśli ktoś nie przepada za bieganiem, a bierze żywego czworonoga, to ani on, ani jego pies zdrowe przysmaki dla psa nie będą w tym związku szczęśliwi. Podobnie, jeśli kupujesz rower szosowy i zamierzasz nim jeździć nim po mieście to bardzo się rozczarujesz.

Rower szosowy (rowery do jazdy szosowej) (czyli inaczej kolarzówka), to jaka sama nazwa wskazuje jednoślad dostosowany do szybkiej jazdy po asfalcie, poza miastem. Ten model roweru to idealny wybór dla ludzi aktywnych ceniących sobie duży wysiłek, jako jeden ze sposobów spędzania wolnego czasu. nie kupuj go, jeśli faktycznie zamierasz jeździć na obrzeżach miasta, ale robić to w sposób bardziej rekreacyjnych, nie zamierzasz jeździć szybko, pobijać swoich rekordów, a jednocześnie masz ochotę czasami zboczyć z trasy na piknik.

jazda rowerem

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chciałbyś pojeździć troszkę po mieście, trochę szosą, a trochę polną droga to najlepszym wyborem będzie rower turystyczny. Nie jest to rower do pobijania rekordów prędkości, jest to solidny model roweru rodzinnego, który każdemu przypasuje, kto lubi tak spędzać czas, ale nie zamierza startować w zawodach. To najdoskonalszy rower na wyprawy weekendowe, sprawdzi się idealnie także na dłuższych dystansach, ale wszystko zależy od danego modelu.

Jeśli natomiast potrzebujesz dobrego roweru tylko na miasto, na przykład, żeby zaoszczędzić na paliwie to wybór pada na rower miejski (rowery do miasta). Jaka sama nazwa wskazuje jego żywiołem jest miejska dżungla. Lub chodniki, lubi samochody i ludzi spieszących się do pracy. Lubi wymijać się z innymi rowerami na ścieżkach rowerowych, nie przepada za to za zbytnio dalekimi wyjazdami poza miasto, nie znosi wręcz piaszczystych dróg, na których może i sobie i tobie wyrządzić krzywdę.