Wakacje to wyczekiwany przez wielu okres w roku, kiedy wreszcie można wypocząć od trudów dnia codziennego i spędzić czas bez stresu oraz wszelkich obowiązków. Czekaja na nie zarówno dorośli, jak i dzieci. Dziś coraz więcej rodaków może sobie pozwolić na fantastyczne podróże zagraniczne, jednak ci, którzy nie zamierzają podróżować poza granice kraju też mają mnóstwo atrakcji do wyboru. Wystarczy chociażby wziąć pod uwagę uroki naszego wybrzeża.

statek na polskim morzu

Autor: Marcus
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o wczasy nad Bałtykiem jest świetnym pomysłem, ponieważ zapewnia niezapomniane przygody, tak na plaży, jak i na wodzie oraz w okolicy wybrzeża – oferty. Co roku przybywa tu mnóstwo turystów nie tylko z Polski, ale również z za granicy, którzy doceniają uroki bałtyckiego wybrzeża, a także sympatycznych mieszkańców i niedrogie atrakcje. W Polsce najcieplej jest zwykle w miesiącach lipiec-sierpień, stąd to właśnie w tym czasie przyjeżdża tu najwięcej turystów. Jednak także jesienią oraz wiosną czekają na nich różne atrakcje, m.in. rejsy statkami po morzu tłumacz przysięgły częstochowa zwiedzanie akwarium w Gdyni i mnóstwo innych.

nad Morzem Bałtyckim

Autor: Jurgen Kubel
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje nad morzem to świetnie spędzony czas. Możemy przez długie godziny wylegiwać się na plaży, pływać w wodzie, uczestniczyć w okolicznych imprezach, a także spacerować po plaży bądź zwiedzać zabytki w pobliskich okolicach. Nadmorskie wybrzeże nie jest jednolite – w jednym miejscu piaszczyste, w innym z kolei kamieniste. To sprawia, że tutejszy krajobraz jet urozmaicony i każdorazowo jest w stanie zachwycić każdego turystę, niezależnie od tego czy jest on tu pierwszy raz czy już kolejny z rzędu.

Nad naszym morzem możemy też dobrze zjeść i zapewnić sobie dosyć tani nocleg – informacje. Warto rzecz jasna skosztować również nadmorskich smakołyków podawanych w wyszukanych restauracjach, czy na tradycyjnych statkach rybackich. Warto też kupić niezapomniane pamiątki z wakacji, których w tym przypadku znajdziemy bardzo dużo – możemy kupić biżuterię bursztynową, drewniane figurki statków, czapki kapitańskie i wiele innych gadżetów, które będą nam przypominać miło spędzony czas nad morzem. No i pamiętajmy, by wysłać bliskim kartki z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze! Z pewnością to docenią.