Kraków to na pewno jedno z najciekawszych miast w całym kraju. Zapierające dech w piersiach, znakomicie zachowane zabytki, znakomita tradycja rzemiosła artystycznego, wspaniała kultura i perfekcyjne zaplecze technologiczne powodują, iż zazwyczaj niełatwo się oprzeć małopolskim urokom.

Dlaczego więc nie przejść się do jednego z najciekawszych miejsc Europy, na zwiedzanie Krakowa? Krakowskie Stare Miasto jest wpisane również na listę UNESCO, co udokumentowało unikatowość tego uroczego miejsca. By nie zostały pominięte żadne istotne atrakcje, zdecydowanie należy zadbać, aby podziwianie Krakowa było zaplanowane jak najstaranniej (porównaj – zwiedzanie Krakowa). Da się to osiągnąć na wiele najróżniejszych metod, w zależności od szacowanego budżetu oraz zainteresowań.

Podstawą sprawnie zorganizowanego podróży do Krakowa jest odpowiednie załatwienie sobie noclegu , jak również staranne zaplanowanie atrakcji, biorąc pod uwagę dni i godziny otwarcia muzeów, wystaw dzieł artystycznych oraz innych miejsc, w tym zabytkowych. Możliwe jest to zrobić samemu, lecz w chwili kiedy preferuje się stabilność i brak możliwych niemiłych niespodzianek, da się też zaufać rzetelnemu biuru podróży. Również znakomicie wykształcony przewodnik po Krakowie umie o wiele uatrakcyjnić wyjazd – różnorodne fakty oraz anegdoty na pewno ubarwią podróż.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas zwiedzania Krakowa niemalże wymagane (a przynajmniej bezcenne) jest zobaczenie Kościoła Mariackiego, malowideł Wyspiańskiego, przejście się pięknym Starym Miastem oraz wejście do Wawelu. Sam rynek na Starym Mieście jest bardzo bogaty kulturowo – widnieje na nim wyraźne ślady baroku i renesansu, co w dwudziestym pierwszym wieku jest znacznie rzadkim połączeniem – bardzo z reguły niszczono rzeczy ze wcześniejszych epok, aby zastąpić je nowszymi. Kraków to jednak nie wyłącznie architektura – pod względem kulturalnym też stanowi ciekawe miejsce choćby ze względu na silne wpływy twórców modernistycznych, widocznych dla przykładu w znanej kawiarni „Jama Michalika”, w jakiej da się do dziś zobaczyć dzieła twórców oraz niebanalne wyposażenie. Wielbicielom muzyki oraz teatru zdecydowanie się także spodobają atrakcje, jakie zapewnia Kraków – oferta licznych koncertów , a także spektaklów teatralnych i operowych na pewno potrafi wprawić w zachwyt wszystkich ceniących niezapomniane przeżycia artystyczne. Zwiedzanie Krakowa to w dzisiejszych czasach zdecydowanie konieczny punkt dla ludzi uwielbiających kulturę , jak również (link do strony) miejscowe atrakcje turystyczne. W Krakowie można również obejrzeć jedyne prezentowane w Polsce dzieło Leonarda da Vinci – „Damę z gronostajem” , jak również (więcej na temat) stanąć oko w oko z groźnym Smokiem Wawelskim , jak również obejrzeć dzieła Rembrandta i Petera Breughla. Sporo osób docenia także przepiękne dorożki , jak również wielkie platany.