Bełchatów wita

Bełchatów to niewielkie miasto, znajdujące się w południowej połowie województwa łódzkiego. Ta miejscowość nie jest znana raczej z atutów dla odwiedzających. Dobrze jednak obejrzeć na przykład okazały dwór Olszewskich, wybudowany w siedemnastym stuleciu oraz zwiedzić parę atrakcyjnych zabytków sakralnych. Ale prawdziwa siła Bełchatowa znajduje się w niedalekim zagłębiu.

W jaki sposób odpocząć w naszych Tatrach?

Nie wychodzisz z założenia, że nasze Tatry są trochę przereklamowane? W takim razie uważamy tak samo – w dalszym ciągu ubóstwiam Tatry – polskie, choć słowackie również są miłe. I choć francuskie Alpy zapewne są nieco bardziej majestatyczne, i tak z wielką chęcią chodzę po Tatrach. Jednak nie preferuję tylko górskich wędrówek. Lubię także baseny termalne. W ciągu ostatnich lat powstało w Polsce wiele basenów termalnych. Zapewne z tego powodu, że UE ochoczo przydziela dotacje… To chyba nic złego?

Przeglądamy propozycje – gdzie można zatrzymać się przebywając w Bieszczadach?

Podróżnicy z całego kraju zjeżdżają się w obszary Bieszczadów przez cały rok. Zimą da się jeździć na nartach, w okresie letnim z większym entuzjazmem zdobywa się szczyty górskie wędrując szlakami turystycznymi. Z reguły spędza się tam kilka albo kilkanaście dni, w związku z tym warto zapoznać się z ofertą pensjonatów, w których będziemy mogli się zatrzymać.

Odpoczynek w Urlop dla miłośników Tatr

Nasza ojczyzna jest naprawdę pięknym krajem. Nie mówią tak wyłącznie jej dumni obywatele, ale przede wszystkim goście z zagranicy (do przykładowo popularnej od jakiegoś czasu Białki co patrząc na zdjęcia choćby tutaj: http://www.eholiday.pl/noclegi-bialka_tatrzanska-1393.html nie dziwi). My, obywatele Polski, mamy kilka prawdziwych perełek. Jednym z klejnotów narodowych są widowiskowe Tatry.