Słowniczek podatkowy

W każdym roku setki młodych ludzi zaczyna pierwszą pracę. Pomijając to, czy jest to tymczasowa fucha na umowę o dzieło, czy umowa o pracę (ciągle wielka rzadkość), młody człowiek musi znać kilka ważnych danych, związanych ze sprawami około podatkowymi. Funkcjonują wszakże zawsze 2 rzeczy, od których nie da się uciec: podatki i zgon.

Bycie pracodawcą to duża odpowiedzialność – dowiedz się, jakie prawa i obowiązki ma przedsiębiorca

Kiedy mamy własną firmę, mamy wobec niej dużo obowiązków. Osoby, które zatrudniamy muszą mieć pewność, że stoimy za nimi murem, jeżeli będą dobrze wywiązywały się ze swoich obowiązków. Powinniśmy też pamiętać, że czasem warto jest podpisać dodatkową umowę z pracownikiem, jedną z dodatkowych umów może być na przykład umowa o zakazie konkurencji. Wiadomo, że nie zawsze pracownicy chcą się na to zgodzić. Jednak, jeśli ta umowa będzie obejmować tylko czas czynnej pracy w konkretnej firmie to w porządku, ale bywa, że klauzula o zakazie konkurencji odnosi się do o wiele dłuższego czasu, dlatego zanim postanowimy podpisać umowę musimy ją punkt po punkcie przeczytać.

Co się dzieje z osobistymi danymi w wirtualnym świecie?

Nasza codzienność co raz mocniej przenosi się do wirtualnej rzeczywistości. Codziennie spędzamy w internecie mnóstwo czasu. Tak naprawdę, odnajdujemy tam wszystko to, co jest nam najbardziej potrzebne. Nasze stosunki ze znajomymi podtrzymujemy dzięki portalom społecznościowym. Następne znajomości zawieramy na różnego rodzaju czatach albo forach, a potem pielęgnujemy je, prowadząc nie mające końca pogawędki poprzez komunikatory. W sieci możemy oglądać filmy i modne seriale, słuchamy radia i nie ustajemy w poszukiwaniu ciekawych przepisów kulinarnych.