Gdzie zorganizować niezapomniane wesele?

Ślub na stadionie, młoda para
W ostatnim czasie coraz więcej obcokrajowców decyduje się na organizację zaślubin i wesela w Polsce. Nasz kraj jest w szczególności atrakcyjny dla gości zza zachodniej granicy, gdzie pomimo postępującej skłonności do zrównywania cen, ciągle jeszcze jest drożej jak w Polsce.

Ślub kościelny nie dla każdego?
Autor: Enigma
Źródło: Enigma

W ostatnich latach coraz większa liczba obcokrajowców postanawia zorganizować zaślubiny i wesele w Polsce. Nasz kraj jest w szczególności atrakcyjny dla odwiedzających z zachodu, gdzie pomimo postępującej tendencji do zrównywania cen, w dalszym ciągu jeszcze jest drożej niż u nas.

Każdy, kto urządzał już taką uroczystość dobrze wie, że rozplanowanie tego rodzaju ceremonii to przedsięwzięcie wymagające sporych wydatków pieniężnych. Dla przykładu można podać m.in. opłaty za orkiestrę, dekoracje, ubrania, wynajem samochodu, nocleg dla gości itp. Opłaty pomnażają się w nieskończoność, a każdy chce żeby jego wesele na długi czas pozostało w pamięci wszystkich w nim uczestniczących. Nic więc dziwnego, że wesela w górach zyskały sobie sławę poza granicami naszego kraju, wśród tych, którzy z jednej strony chcą znaleźć u nas odrobinę egzotyki, a z drugiej chcą nieco zaoszczędzić.

Najbardziej popularnymi kierunkami tej weselnej migracji są miejscowości turystyczne rozmieszczone w pobliżu zachodniej granicy Polski. Co rusz powstają tutaj nowe urokliwe miejsca, które nęcą możliwością wyprawienia wesela-marzeń.

moda ślubna
Autor: Beata Augustyniak
Źródło: abcslubu.pl

Ze statystyk wychodzi, że największym wzięciem cieszą się wesela wrocław w górach. Polskie góry powitają weselnych gości przede wszystkim wyśmienitą kuchnią oraz niezwyczajnymi widokami, które przy okazji wykorzystać można jako niesamowite plenery dla ślubnych zdjęć. Dobór miejsca zależy od upodobań oraz zasobności portfela. Oferty są rozmaite: od nowomodnych sal po odnowione poniemieckie zamki. Każdy więc powinien poszukać coś na miarę własnych możliwości oraz oczekiwań (sprawdź http://www.rusin-ski.pl/).

Dobrze jest mieć na uwadze fakt, że posiadacze różnego rodzaju restauracji, hoteli czy pensjonatów, mają napięte terminarze. Nie raz na dostępny termin trzeba czekać nawet dwa lata. Największa liczba chętnych na wesela (ciekawe dwór zieleniewskichzobaczysz na tym serwisie) jest w miesiącach letnich. Coraz większą popularnością cieszą się również wesela urządzane w czwartki lub w piątki. Tak więc w sytuacji, gdy już dokonamy wyboru konkretnego miejsca, trzeba niezwłocznie zająć pasujący nam termin, bo chętnych, jak widać jest dużo i nie tylko wśród naszych rodaków.