Najciekawsze atrakcje, jakie będą mogli obejrzeć we Wrocławiu odwiedzający go turyści

Wrocław
Jedną z najwcześniej założonych, a równocześnie największych miejscowości w Polsce jest Wrocław. Obecnie zajmuje on powierzchnię prawie trzystu kilometrów, co daje czołowe miejsce pośród największych miejscowości w naszym kraju.

strona firmy Eko-Tur
Autor: Kuruman
Źródło: http://www.flickr.com
Analogicznie będzie z ilością mieszkańców, na stałe mieszka we Wrocławiu ponad 600 tysięcy, żeby w czasie roku akademickiego wzrosnąć o kolejne sto pięćdziesiąt tysięcy, bo mniej więcej taka jest ilość studentów stacjonarnych i zamiejscowych. Wrocław od dawna uznawany jest za stolicę Śląska, co potwierdza administracyjny podział. Przez długi czas Wrocław był stolicą województwa wrocławskiego, które po okresie reform przeszło na dolnośląskie, spełnia również niezwykle istotną rolę gospodarczą w rejonie, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy zaczął przyciągać inwestorów z wielu krajów. Zobacz również: (Co warto zobaczyć we Wrocławiu) Lecz najbardziej chyba Wrocław jest znany ze swoich walorów turystycznych. W każdym roku Wrocław jest odwiedzany przez kilka milionów turystów, a jego niektóre zabytki są znane na całym świecie, co będzie przyciągać ogromną ilość odwiedzających z innych krajów.

Niewątpliwie jednym z najczęściej zwiedzanych miejsc jest wrocławski rynek. Stoją na nim stare, zabytkowe kamienice, które pamiętają czasy przed wiekami a także przepiękny Ratusz, który jest symbolem tej miejscowości, w rejonie rynku praktycznie czas jest pełno turystów i wrocławian. Spore znaczenie dla wrocławskiej turystyki ma Odra, w mieście tym doskonale wykorzystano jej zalety.

Z tego też powodu liczne wycieczki po Wrocławiu odbywają się w dużej części na statkach i tramwajach wodnych, popularne są także przejażdżki zabytkowymi autobusami i tramwajami wodnymi. Lecz chyba najwięcej gości przyjeżdża do tego miasta aby zobaczyć największy w naszym kraju zoologiczny ogród. Słynie on głównie z ogromnej liczby zwierząt, jakie można w nim oglądnąć, a także z otwartego niedawno oceanarium. W niezwykłej scenerii można oglądać przepiękny podwodny świat, już po pierwszych kilku miesiącach liczba chętnych na zwiedzanie tego była tak ogromna, że całkowicie zaskoczyła właścicieli ogrodu zoologicznego.