Po co przedsiębiorstwom nasze dane prywatne?

Wszyscy, którzy kiedykolwiek mieli do czynienia ze słynną formułką, która zawiera informacje o tym, że nasze dane prywatne będą przechowywane, a potem przetwarzane, zapewne głowili się nad tym niejednokrotnie, po co firmy zbierają informacje na nasz temat. Odpowiedzi nie trzeba daleko szukać. Jest to bardzo popularne narzędzie marketingowe. W naszych czasach najskuteczniejszy jest marketing internetowy.

Organizacja konkursów lub loterii- formalności prawne, których musimy dopełnić w urzędach oraz umowy z klientami oraz sponsorami konkursu

Konkursy jak również loterie są od wielu lat niezwykle popularne. Duża liczba firm decyduje się na ich organizację przykładowo, aby zachęcić klientów do zakupu produktów bądź nagrodzić zwycięzców za to, że kupują produkty danej firmy. Z organizacją różnego typu konkursów, wiąże się jednak także wiele formalności.

Nasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo naszych danych, jakie udostępniamy na różnego rodzaju portalach oraz stronach internetowych jakie użytkujemy jest niezwykle ważne.

Wiele stron posiada indywidualny schemat zbierania niektórych danych, a także korzystania z nich. Należy więc czytać dokumenty zamieszczone na stronach, aby mieć świadomość, że niektóre nasze dane administrator może uzytkować tzn. przekazywać je innym podmiotom.

Etykieta w sieci

W każdej sferze naszej aktywności są pewne zasady, których musimy się bez względu na modę trzymać. Jest to kwestia poprawnego wychowania oraz naszych wartości etycznych. Choć nasz współczesny świat czasami wywraca się do góry nogami, mimo wszystko powinniśmy trzymać się swoich żelaznych zasad. Taka postawa pomoże nam zdobyć powszechny szacunek, a czasami może zaowocować fascynującą znajomością albo ofertą pracy.